Lietuvoje

2021.12.09 09:00

Į Lietuvą neįleisti 65 neteisėti migrantai: kai kurie iš jų pasakojo, kad juos prie sienos atvežė Baltarusijos pasieniečiai

LRT.lt2021.12.09 09:00

Per praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 65 migrantams, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį tokių bandymų visai nebuvo. Pirmadienį iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose bandė patekti 23 neteisėti migrantai, sekmadienį - 24, šeštadienį - 14, penktadienį - 30, ketvirtadienį - 33.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių trečiadienį nebuvo įleistas nė vienas užsienietis.

Apie vidudienį ties Lazdijų rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleistas vienas šūvis.

Trečiadienį VSAT pareigūnams neįleisti migrantai teigė, kad juos prie sienos savo transportu atgabeno Baltarusijos pasieniečiai. Esą šios šalies pusėje yra įrengta stovykla, iš kurios užsieniečiai atvežti prie Lietuvos sienos.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7918 (vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt