Lietuvoje

2021.12.09 07:03

Paskutinė šaltuko diena: jau penktadienį sniegą keis lijundra, o dienomis sulauksime ir 4 laipsnių šilumos

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.09 07:03

Ketvirtadienį – paskutinė proga šią savaitę pasidžiaugti žiemiškais orais. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Paulius Starkus, jau penktadienio naktį į Lietuvą atslinks šiltesni orai, kurie su savimi kartu atneš ir kitą pavojingą reiškinį – lijundrą.

Ketvirtadienį visą dieną turėtume išlikti anticiklono įtakoje, bet jis traukiasi į šiaurės rytus, todėl gana greitai dangų ims traukti debesys, saulę pavyks daugiau pamatyti šiaurinėje šalies dalyje, bet iki pietų, vėliau bus apniukę ir ten.

Žymesnių kritulių nėra laukiama, bet popietę vis tik jau gali kristi sniegas, o vakarop pradeda didėti lijundros tikimybė. Nors temperatūra ketvirtadienį bus tarp 3–8 laipsnių šalčio, šias reikšmes ji pasieks labiau į vakarą. Dienos metu laukiama stiproko rytų krypties vėjo, bus gana žvarbu.

Penktadienis atneš permainas, į Lietuvą ims plūsti šiltesnis oras.

Penktadienio nakties pirmoje pusėje bus vėsiausia – tarp 3–8 laipsnių šalčio, – vėliau temperatūra ims kilti ir paryčiais pietinėje šalies dalyje bus apie 0 laipsnių. Daug kur sulauksime kritulių, o didesnėje šalies dalyje formuosis lijundros.

Penktadienio diena apniukusi, su krituliais, didesnėje šalies dalyje laukiama lijundros. Temperatūra bus aukštesnė ir sieks jau 0–4 laipsnius šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt