Lietuvoje

2021.12.08 18:54

Anušauskas Kijeve: to, ko Rusija nori, naudodama 1939-ųjų diplomatiją, – nepasiekė

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.12.08 18:54

Kijeve trečiadienį lankėsi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Į Ukrainą nugabenta ir simbolinė paramos dalis – kelios dešimtys šarvinių liemenių ir balistinių diržų. Netrukus Ukrainą turėtų pasiekti kone 500 tokių liemenių. Jų užteks vienam batalionui. 

Per 7 metus Lietuva Ukrainai suteikė paramos už 6 milijonus eurų, kitąmet numato skirti dar už milijoną. Krašto apsaugos ministras sako, kad Rusijos keliama grėsmė Ukrainai reali, tad palaikymas Kijevui būtinas.

„Viso bataliono aprūpinimas neperšaunamomis liemenėmis yra iš tikrųjų svarbus dalykas, žinant, kaip toje pafrontėje siautėja anos pusės snaiperiai. Manau, kad kiekvieno ukrainiečio kario gyvybės, sveikatos apsaugojimas mums svarbu.

Dabar Rusija didina savo karinę grupuotę. Ukrainiečiai irgi nėra pėsti, jie irgi ruošiasi, bet šiuo atveju mes suprantam, kad konfliktas šitoje žemėje reikštų labai didelį nestabilumą regione. Tai atsilieptų visiems.

Rusija konstatuoja, kad jiems reikalingi pokyčiai arba garantijos. Viso to, ko jie nori, sakyčiau, naudodami tuos 1939 metų diplomatijos atributus, jie tuo nepasiekė. Manau, kad mums tai svarbi žinia“, – žurnalistams sakė A. Anušauskas.

Pasak ministro, po vakarykščio Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentų pokalbio, teigiamas žingsnis tik tai, kad jis įvyko.

Rusijos prezidentas žada kitą savaitę Jungtinėms Valstijoms perduoti pasiūlymus dėl padėties Ukrainoje, kur Maskva telkia dešimtis tūkstančių karių.

Apie 2 valandas trukęs Joe Bideno ir Vladimiro Putino pokalbis parodė, kokie gilūs yra nesutarimai, kai Rusija siekia vadinamųjų garantijų dėl NATO plėtros, o Amerika kartoja tvirtai remianti Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą.

Šiemet minimas Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių 30-metis. Nuo pat Rusijos karinės agresijos 2014 m. Ukrainoje pradžios Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą, karinį rengimą ir mokymą, dalyvavimą bendrose pratybose, sužeistų karių gydymą ir reabilitaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt