Lietuvoje

2016.11.30 18:55

S. Skvernelis: J. Pagojus negali eiti ministro pareigų

BNS, LRT.lt2016.11.30 18:55

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė, kad Julius Pagojus jo vadovaujamoje vyriausybėje negalės eiti teisingumo ministro pareigų. Ministras į tai sureagavo ir pareiškė paliekąs postą. Prezidentė, atsižvelgdama į premjero teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė J. Pagojų iš patvirtintos vyriausybės sudėties.

„Pokalbio metu ponas Julius Pagojus buvo išklausytas dar kartą ir susiklosčiusių aplinkybių ir naujos informacijos, kuri aiškėja, fone, dėl paties fakto ir su juo susijusių aplinkybių, suprantama, kad pradėti darbo šioje pozicijoje negali“, – trečiadienį po susitikimo su J. Pagojumi žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jis vylėsi, kad pats paskirtasis ministras parašys atsistatydinimo pareiškimą.

„Manau, kad jam tokį šansą reikia suteikti“, – teigė paskirtas premjeras, paklaustas, kodėl neatleidžia J. Pagojaus iš pareigų.

Kiek anksčiau trečiadienį J. Pagojų sukritikavo prezidentūra.

Nusprendė pasitraukti

Julius Pagojus sureagavo į premjero ir prezidentės kritiką ir paprašė būti atšauktas iš teisingumo ministro posto. Apie tai J. Pagojus paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

„Dėkoju Jos Ekscelencijai Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir paskirtajam ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui už išreikštą pasitikėjimą.

Deja, matydamas, kad kilęs ažiotažas dėl mano praeities klaidos trukdo ir trukdys naujajai vyriausybei, o ypač man labai svarbiai teisingumo ministerijai, normaliai pradėti darbus, paprašiau paskirtojo ministro pirmininko atšaukti mano, kaip teisingumo ministro, kandidatūrą į XVII-osios vyriausybės narius. Tikiuosi, kad mano prašymas bus patenkintas ir vyriausybė galės netrikdomai pradėti įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus.

Viešoje erdvėje buvau apkaltintas melu, todėl noriu pabrėžti, kad niekada nemelavau nei pareigūnams, nei Teismui. Savo gynybai išnaudojau teisines priemones, galutinio teismo sprendimo nekvestionavau ir jį vykdžiau.

Ačiū visiems, kurie mane palaiko ir supranta“, – rašoma „Facebook“ paskyroje.

Vėliau trečiadienį prezidentūra pranešime paskelbė, kad prezidentė D. Grybauskaitė, atsižvelgdama į premjero S. Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė J. Pagojų iš patvirtintos vyriausybės sudėties.

LRT RADIJUI viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas anksčiau sakė, kad J. Pagojaus pasitraukimas iš teisingumo ministro pozicijos būtų naudingas tiek vyriausybei, tiek prezidentūrai, tiek socialdemokratams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.