Lietuvoje

2021.12.08 14:49

Ministerija: milijonus mokėjome už papildomas mokyklų mokytojų konsultacijas, o ne korepetitoriams

LRT.lt2021.12.08 14:49

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) praėjusiais mokslo metais mokėjo ne už korepetitorių paslaugas, o už mokyklų mokytojų ir mokytojų dalykininkų asociacijų konsultacijas. Tokią žinią išplatino ŠMSM. Be to, anot ministerijos atstovų, ir šiais mokslo metais galima rengti tokias konsultacijas – joms skirta 5,1 mln. eurų.  

Trečiadienį žurnalas „Reitingai“ paskelbė kasmetinius bendrojo ugdymo ir aukštųjų mokyklų reitingus.

„Regionų ir mažų miestelių mokyklų vadovai komentuoja, kad pagerėjusius jų abiturientų rezultatus pagal atskirus dalykus lėmė korepetitoriai, kurių paslaugas apmokėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija“, – pristatymo metu sakė „Reitingų“ atstovė Jonė Kučinskaitė.

Ji turėjo galvoje konsultacijas, kurios praėjusiais mokslo metais, tiksliau jiems baigiantis, buvo rengiamos mokyklose, taip siekiant užlopyti nuotolinio mokymu metu atsivėrusias mokinių žinių spragas. Dažniausiai tokias konsultacijas rengė mokyklų pedagogai ar mokytojų dalykininkų asociacijos.

„Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, jog praėjusiais mokslo metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apmokėjo korepetitorių paslaugas, patiksliname, kad lėšos buvo skirtos papildomoms mokyklose dirbančių mokytojų ir mokytojų asociacijų rengiamoms konsultacijoms, o ne mokinių pasirinktiems korepetitoriams“, – aiškinama ŠMSM komentare.

Ministerija pabrėžia, kad mokymosi sunkumų patiriantys mokiniai ir šiais mokslo metais gali naudotis papildomomis mokytojų konsultacijomis – joms skirta 5,1 mln. eurų. Savivaldybėms jie paskirstyti proporcingai pagal mokinių skaičių.

„Šiais mokslo metais, kaip ir praėjusiais, konsultacijos gali būti organizuojamos visų klasių mokiniams kontaktiniu arba nuotoliniu būdu. Vienai klasei ar iš kelių klasių mokinių sudarytai grupei gali būti rengiamos matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, gimtosios kalbos (tautinių mažumų mokyklose), užsienio kalbų, pasaulio pažinimo, gamtos ir žmogaus, fizikos, chemijos, biologijos, gamtos mokslų, informacinių technologijų, istorijos ir geografijos konsultacijos“, – tvirtinama ministerijos komentare.

Praėjusių mokslo metų pavasarį papildomoms mokinių konsultacijoms buvo skirti 1,7 mln. eurų. Savivaldybių duomenimis, už šias lėšas organizuota per 80 tūkst. konsultacijų mokiniams, patiriantiems mokymosi sunkumų, ir dar per 17 tūkst. konsultacijų abiturientams, besirengiantiems brandos egzaminams. Lėšos skirtos pagal ŠMSM sudarytą pagalbos priemonių planą mokymosi praradimams dėl COVID-19 pandemijos kompensuoti. Visos jos buvo skirtos atlyginti mokyklų pedagogams už papildomas darbo valandas.

Ministerijos duomenimis, valstybės finansuojamas nuotolines konsultacijas abiturientams ir jų mokytojams pavasarį rengė ir šalies pedagogų asociacijos, jas vedė patyrę mokytojai dalykininkai, universitetų dėstytojai.

„Jie mokiniams ir mokytojams suteikė koncentruotą dalykinę ir metodinę pagalbą: padėjo susisteminti turimas žinias, išsiaiškinti spragas ir rasti informacijos joms užpildyti, paaiškino dažniausiai egzaminuose pasikartojančias užduotis ir daromas klaidas, pateikė
rekomendacijų mokytojams, kurios bus naudingos ir rengiant būsimus abiturientus.

Finansavimas pedagogų asociacijų konsultacijoms skirtas ŠMSM surengto konkurso būdu. Projektams įgyvendinti skirta beveik 112 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų“, – aiškina ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt