Lietuvoje

2016.11.30 13:40

Prezidentūra: naujos detalės apie J. Pagojų nemaloniai stebina

Mindaugas Jackevičius, Rita Gečiūnaitė, DELFI.lt, BNS2016.11.30 13:40

Praėjusiais metais už vairavimą neblaiviam baustas, antradienį teisingumo ministru patvirtintas socialdemokratas Julius Pagojus sako policijos pareigūnams pasakęs savo darbovietę, tačiau pareigų neminėjęs. Prezidentūra praneša, kad prezidentė žinojo apie prarastą paskirtojo ministro teisę vairuoti, bet nauja informacija apie tai esą nemaloniai stebina. 

J. Pagojus pareigūnams įkliuvo 2015 m. pavasarį Nidoje, kada buvo sustabdytas patikrinimui reido metu ir alkotesteris parodė „truputį virš normos“. J. Pagojus pareigūnams nesakė, kad dirba teisingumo viceministru. Taip apie įvykį visuomenė nesužinojo – yla iš maišo išlindo tik J. Pagojui tapus ministru.

„Pareigūnai paklausė darbovietės, ją pasakiau ir neslėpiau. Pareigų neklausė, o savo iniciatyva pasakymas pareigūnams, kad esu teisingumo viceministras, galėjo būti suprastas kaip spaudimas jiems dėl vienokio ar kitokio sprendimo, ko tikrai nenorėjau ir nesiekiau“, – DELFI trečiadienį sakė J. Pagojus.

Policijos departamentas patvirtina J. Pagojaus versiją.

„Jis prisistatė esantis Teisingumo ministerijos darbuotojas, tačiau nenurodė pareigų. Buvo sustabdytas per reidą, per reidą sustabdęs pareigūnas jo neatpažino“, – DELFI teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Antradienį BNS paviešino, kad J. Pagojus pernai metais buvo baustas už vairavimą neblaiviam. J. Pagojus tvirtina tą dieną tikrai negėręs ir būtent todėl vykęs pasitikrinti kraujo.

Iš J. Pagojaus metams buvo atimta teisė vairuoti, jos jis vis dar nėra atgavęs.

„Tiesiog kadangi įvykis buvo Nidoje, o kraują kol nuvykau pasitikrinti į žemyninę dalį Lietuvos, praėjo daugiau kaip valanda, todėl teismas taip ir vertino. Nors per tą laiką, kuris praėjo, ekspertizė pasakė, negalėjo tiek, kiek nurodė alkotesteris, iki nulio nukristi“, – pasakojo jis.

Prezidentūra: detales dėl J. Pagojaus pažeidimo turės įvertinti S. Skvernelis

Informacija apie tai, kad paskirtajam teisingumo ministrui socialdemokratui Juliui Pagojui atimta teisė vairuoti už vairavimą esant neblaiviam, prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo žinoma, tačiau naujai aiškėjančias aplinkybes turės įvertinti paskirtasis premjeras, nurodo prezidentūra.

„Prezidentei buvo žinomas pats faktas, kad kandidatas yra praradęs teisę vairuoti esant neblaiviam. Konsultuojantis dėl kandidatūros skyrimo su paskirtuoju ministru pirmininku ši informacija nebuvo lemianti. Naujai aiškėjančios detalės nemaloniai stebina, jas turės įvertinti kandidatą teikęs ministras pirmininkas“, – nurodoma BNS atsiųstame Prezidentės spaudos tarnybos komentare.

J. Pagojus BNS trečiadienį teigė, jog pokalbyje su prezidente antradienį ją informavo apie tai, jog yra netekęs teisės vairuoti dėl to, kad buvo sulaikytas neblaivus už vairo.

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis BNS sakė, kad apie šį faktą jis sužinojo prieš teikdamas J. Pagojaus kandidatūrą, bet „pakankamai vėlai“ ir apie tai informavo prezidentę, pritarusią J. Pagojaus skyrimui ministru.  S. Skvernelis sako, kad ginti savo poziciją, jog buvo visiškai blaivus, nes tą patvirtino po daugiau nei dviejų valandų duotas kraujo mėginys, buvo J. Pagojaus teisė.

„Iš esmės, tai yra teisinės valstybės vienas iš požymių. Mes tikrai visi turime teisę apginti savo poziciją, ypatingai tokiuose atvejuose, kai tos promilės yra ribinės – jis pasinaudojo savo teise. Visose (J. Pagojaus skyrimo – BNS) procedūrose ta informacija figūravo. Yra dekretas pasirašytas – viskas“, – BNS sakė paskirtasis ministras pirmininkas.

„Pokalbyje su prezidente buvo aptarta viskas“, – BNS trečiadienį sakė J. Pagojus, paklaustas, ar šalies vadovę informavo apie pažeidimo detales.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su kandidatu į teisingumo ministrus J.Pagojumi susitiko antradienį, netrukus ji patvirtino S. Skvernelio teikiamą ministrų kabinetą. Vyriausybė pradės darbą, kai Seimas pritars jos programai ir ministrai duos priesaiką.

J.Pagojui per pastaruosius penkerius metus policija yra skyrusi iš viso keturias nuobaudas. Be vairavimo išgėrus, 2011 metais jis baustas už kalbėjimą mobiliuoju telefonu prie vairo, 2013 ir 2014 – už greičio viršijimą. Vieną kartą politikas greitį viršijo daugiau nei 20 km/h, kitą kartą – daugiau nei 30 km/h.

A. Butkevičius: partija nesvarsto galimybės atšaukti J. Pagojų 

Socialdemokratai nesvarsto J. Pagojaus iš naujų pareigų, tačiau jo elgesį vairavus būnant neblaiviam ir nepranešus apie tai visuomenei įvertinti reikia, sako premjero ir partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus atstovas.

„Kadangi partijos vadovybė teikdama J. Pagojų į ministro pareigas minimos aplinkybės nežinojo ir šiuo metu J. Pagojus yra paskirtas tiek ministro pirmininko, tiek prezidentės, partija nesvarsto galimybės jį atšaukti. Tačiau partijos vadovas ir premjeras A.Butkevičiaus mano, kad partija turėtų įvertinti jo elgesį“, – BNS trečiadienį sakė ministro pirmininko atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.

J. Pagojus kadenciją baigiančioje vyriausybėje ėjo teisingumo viceministro pareigas. 2014 metais jis dirbo teisingumo ministro Juozo Bernatonio patarėju, teisingumo viceministro pareigas ėjo nuo 2014 metų.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23