Lietuvoje

2021.12.08 11:55

STT apsilankęs Nausėda: naujasis įstatymas įpareigoja institucijas ir vadovus kurti realią antikorupcinę aplinką

LRT.lt2021.12.08 11:55

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį, Tarptautinės antikorupcijos dienos išvakarėse, apsilankė Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Prezidentas susitikime su STT vadovu Žydrūnu Bartkumi aptarė bendrą korupcijos situaciją valstybėje ir pasirengimą įgyvendinti naujai priimtą Korupcijos prevencijos įstatymą. Prezidento inicijuotas įstatymas įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Pasak šalies vadovo, turime parengti ar atnaujinti organizacijos antikorupcinio elgesio taisykles, paskirti už antikorupcinę veiklą atsakingą asmenį, padalinį, o įstatymui įsigaliojus užtikrinti prevencijos priemonių taikymą ir viešinti jų įgyvendinimą, pasiektą pažangą.

„Naujasis įstatymas įpareigoja viešojo sektoriaus institucijas ir vadovus kurti realią antikorupcinę aplinką savo organizacijose ir suteikia visas šiam tikslui reikalingas priemones ir instrumentus, įgalinančius vadovus tvarkytis su visomis rizikomis. Todėl yra labai svarbu pasiruošti jį tinkamai taikyti“, – sakė prezidentas.

Susitikime taip pat aptarta, kaip per STT darbo metus Lietuvoje vystėsi antikorupcinė veikla tiek užkardymo, tiek prevencijos ir bendradarbiavimo su visuomene, piliečių antikorupcinio švietimo srityse. Prezidentas ir STT vadovas diskutavo, ko reikia, kad atsirastų teigiami pokyčiai srityse, kuriose STT atskleidžia sistemines korupcijos apraiškas.

Prezidento teigimu, inovatyvūs, prieinami ir visiems suprantami rezultatai yra kokybiškai dirbančių pareigūnų darbo rezultatas.

Pasak šalies vadovo, kuriant skaidrią Lietuvą, svarbus ir pilietinės visuomenės įsitraukimas. Šiuo tikslu vykdomas STT inicijuotas skaidrumo supratimą ugdantis švietimo projektas jaunimui, taip pat jau metus mininti praktinė prezidento iniciatyva „Skaidrumo akademija“, skatinanti antikorupcinį švietimą ir gerųjų patirčių mainus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt