Lietuvoje

2021.12.08 11:33

Neturintys galimybių paso Seimo nariai turėtų suklusti – Seimo komitetas pasisako už jo įvedimą

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.12.08 11:33

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) pritarė konservatoriaus Jurgio Razmos siūlomai idėjai, kad parlamentarai į Seimo rūmus galėtų patekti tik su galimybių pasu.

Už šias Seimo statuto pataisas balsavoi 4 TTK nariai, vienas buvo prieš. Galutinį sprendimą dėl pakeitimų priims Seimas.

J. Razma siūlo keisti Seimo statutą, numatant, kad norėdami įeiti į parlamento rūmus tautos atstovai turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, jog buvo paskiepyti, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, tai yra galimybių pasą ar Europos Sąjungos COVID pažymėjimą.

Tokia tvarka, kaip siūloma teisės akto projekte, galiotų ekstremaliosios situacijos metu ar paskelbus karantiną.

J. Razma mano, kad priėmus siūlomas Statuto pataisas, Seimo nariams neiškiltų ypatingų sunkumų įgyvendinti konstitucines pareigas, dalyvauti posėdžiuose ir balsuoti. Anot jo, tie parlamentarai, kurie atsisako skiepytis, turėtų galimybę pasidaryti testą savo lėšomis ir dalyvauti Seimo posėdžiuose.

Dokumentas, įrodantis, kad Seimo narys buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu uždarose patalpose organizuojant susitikimus su rinkėjais.

Jeigu Seimo narys negalėtų dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateiktų šių dokumentų, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt