Lietuvoje

2016.11.30 09:23

V. Pranckietis: turėtume svarstyti, kaip J. Pagojus gebės įgyvendinti programą, o ne koks jis yra

ELTA2016.11.30 09:23

Seimo Pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis nesmerkia neblaivaus vairavusio ir tai nuslėpusio paskirtojo teisingumo ministro socialdemokrato Juliaus Pagojaus ir siūlo atkreipti dėmesį į tai, kaip politikui seksis įgyvendinti vyriausybės programą. 

„Žinoma, kad reputacija yra turbūt labai svarbus dalykas skiriant tokius asmenis, skiriant į tokias pareigybes kaip ministrai, ir jeigu nebuvo kito pasirinkimo, tai, matyt, galėtume siekti to ir išvengti (tokio paskyrimo.- ELTA). Bet dabar yra paskyrimas toks, prezidentės dekretas pasirašytas ir mes dabar turbūt turėtume svarstyti, kaip jis (J. Pagojus. -ELTA) gebės įgyvendinti mūsų programą, o ne koks jis yra. Jau koks jis yra, toks yra pateiktas, tai turime priimti kaip yra“, – trečiadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovas. 

Pats V. Pranckietis, turintis didelį vairavimo stažą, teigė niekada nesėdęs prie vairo neblaivus, nors prisipažino baudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus turįs. 

Antradienį teisingumo ministru paskirtas 28-erių socialdemokratas J. Pagojus pernai buvo baustas už vairavimą neblaiviam. Tai politikas nuslėpė ne tik nuo savo partijos kolegų, bet ir paskirtojo Premjero Sauliaus Skvernelio. Teisės vairuoti būsimasis teisingumo ministras vis dar nėra atgavęs – už nusižengimą jam buvo paskirta beveik 300 eurų bauda ir metams, iki 2017 m. vasario, atimta teisė vairuoti. 

J. Pagojus nuo lapkričio 2 d. vadovauja Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Nuo 2014 m. liepos J. Pagojus ėjo teisingumo viceministro pareigas, iki tol – buvo teisingumo ministro patarėjas. 

Vilniaus universitete ekonomikos bakalauro bei teisės magistro studijas baigęs J. Pagojus yra dirbęs advokato padėjėju, nuo 2012 metų gruodžio iki tapimo viceministru dirbo teisingumo ministro patarėju, yra vadovavęs kelioms Lietuvos jaunimo organizacijoms.