Lietuvoje

2021.12.08 19:15

LRT trumpai. Ką reikės žinoti, norint gauti galimybių pasą po gruodžio 28-osios?

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.12.08 19:15

Iki šiol Lietuvoje galiojantis galimybių pasas galiojimo laiko neturėjo, tačiau tai keisis nuo gruodžio 28-osios. Portalas LRT.lt primena, ką reikia žinoti.

Kaip portalui LRT.lt teigė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai, gyventojams, kuriems po pilnos vakcinacijos praėjo pusė metų, rekomenduojama jau dabar registruotis vakcinacijai sustiprinamąja vakcinos doze.

„Tai padaryti galima ir anksčiau – sustiprinamąja „Comirnaty“ („Pfizer“) vakcinos doze gali būti skiepijama po pilnos vakcinacijos praėjus ne mažiau kaip 120 dienų („Spikevax“ („Moderna“) – ne mažiau kaip 180 dienų, o viena „Janssen“ vakcinos doze paskiepyti gyventojai ne anksčiau kaip po 120 dienų gali gauti antrą sustiprinamąją tos pačios vakcinos dozę)“, – nurodė SAM atstovai.

Pagal naują tvarką, kuri įsigalios gruodžio 28 d., galimybių pasas 18 metų ir vyresniems asmenims galios septynis mėnesius po pilnos vakcinacijos, o jį atnaujinti galima:

– pasiskiepijus sustiprinamąja doze (galimybių paso galiojimas nebus ribojamas);

– gavus teigiamą antikūnų tyrimo rezultatą (galioja 60 dienų, vienas toks tyrimas atliekamas nemokamai, plačiau apie tai galite skaityti čia).

– savo lėšomis atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą (galioja 72 val.).

Galimybių pasas taip pat išduodamas COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu (galioja 210 dienų nuo ligos nustatymo).

Kaip portalui LRT.lt nurodė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus, su Ekonomikos ir inovacijų bei Sveikatos apsaugos ministerijomis buvo suderintas sprendimas dėl to, kad galimybių pasas žmonėms, kurie neatitiks naujų sąlygų, negaliotų po gruodžio 28-osios.

„Asmenys, kurie po gruodžio 28 dienos, kai įsigalios naujos galimybių paso išdavimo taisyklės, neturės teisės gauti galimybių paso, pavyzdžiui, jau bus praėję daugiau nei 210 dienų po antrosios skiepo dozės (arba pirmosios, jei tai „Janssen“ vakcina), negalės jo prasitęsti ilgiau nei gruodžio 28 diena.

Pavyzdžiui, tokiam asmeniui, bandančiam gauti galimybių pasą gruodžio 25 dieną, jo galiojimo terminas bus gruodžio 27 d. 23 val. 59 min.“, – nurodė Registrų centro atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt