Lietuvoje

2021.12.08 08:46

Per parą į Lietuvą neteisėtai patekti nebandė nė vienas migrantas

LRT.lt2021.12.08 08:46

Per praėjusią parą, nuo antradienio vidurnakčio iki trečiadienio, iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose nebandė patekti nė vienas neteisėtas migrantas, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Nuo rugpjūčio 3 d. VSAT pareigūnams buvo suteikta teisė nepriimti neleistinose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų. Nuo tol tai yra pirmas kartas, kai per parą nebuvo nė vieno tokio bandymo.

Spalio 7 d. buvo apgręžtas 1 užsienietis, rugpjūčio 21 ir 24 d. – po 2. Pirmadienį tokių neįleistųjų buvo 23, sekmadienį – 24, šeštadienį – 14, penktadienį – 30, ketvirtadienį – 33, trečiadienį – 37.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių antradienį įleistas vienas užsienietis, tačiau šis atvejis nėra susijęs su Baltarusijos režimo organizuotos neteisėtos migracijos iš Azijos ir Afrikos šalių srautais.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7853 (vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt