Lietuvoje

2021.12.08 08:04

Migracijos departamentui liko išnagrinėti apie 100 prieglobsčio prašymų, daugėja norinčių namo grįžti migrantų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.12.08 08:04

Migracijos departamentas baigia nagrinėti prieglobsčio prašymus asmenų, kurie į Lietuvą atvyko neteisėtai kirtę sieną su Baltarusija – tokių liko apie 100, LRT RADIJUI sakė institucijos vadovė Evelina Gudzinskaitė.

E. Gudzinskaitės aiškinimu, dauguma asmenų, kurie prieglobsčio pasiprašė atvykę dar vasarą, atsakymo jau yra sulaukę.

„Galime pasakyti, kad Departamentas baigia nagrinėti prieglobsčio prašymus, kurie buvo užregistruoti vasarą, rugsėjo mėnesį, kai dirbo mobilios grupės ir lieka dirbti su tais prašymais, kurie buvo pateikti vėliau – spalio, lapkričio mėnesiais. Tai daugiausia tie prieglobsčio prašytojai, kurie buvo pasišalinę iš apgyvendinimo vietų ir po to grąžinti į Lietuvą – tokių vienetai, arba tie, kurie buvo izoliuoti dėl kovido ir tiesiog prie jų prieiti nebuvo galima, dar yra dalis tokių, kurie nesiprašė prieglobsčio, bet kai buvo pradėtos išsiuntimo procedūros, vis dėlto persigalvojo ir pasiprašė prieglobsčio“, – laidai „Ryto garsai“ sakė Migracijos departamento vadovė.

„Kalbant apie tą bangą prieglobsčio prašytojų, kurie neteisėtai atvyko iš Baltarusijos, tokių neišnagrinėtų liko apie 100, tai yra nedaug“, – pridūrė E. Gudzinskaitė.

Pasak E. Gudzinskaitės, šiuo metu Lietuvoje yra apie 3 tūkst. migrantų. Į kilmės šalis savanoriškai grįžo beveik 400, yra tokios kelionės laukiančių. Departamento vadovės teigimu, didžioji dalis neigiamo atsakymo dėl prieglobsčio sulaukusių migrantų sprendimą skundžia teismui, tačiau norinčių grįžti daugėja.

„Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, vakar buvo beveik 50 naujai pasiprašiusių grįžti savo norų. Bent jau kiek mus pasiekia informacija iš apgyvendinimo centrų, norinčių grįžti namo savo noru vis daugėja“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt