Lietuvoje

2021.12.08 07:22

Vertinant galimybes parduoti vieną komplekso pastatą, nerimas dėl Nidos švyturio

BNS2021.12.08 07:22

Turto bankui vertinant galimybę parduoti Nidos švyturio komplekso pastatą, nerimaujama dėl pavojaus švyturiui užgesti, rašo „Vakarų ekspresas“.

„Pastatai priklauso Turto bankui, nors mes prašėme juos perduoti Neringos savivaldybei, kuri norėtų administraciniame name įrengti Nidos švyturio istorinę ekspoziciją. Bet Finansų ministerija jau yra apsisprendusi leisti parduoti tą namą, o tam trukdo jame esanti elektros skydinė, kita viduje esanti inžinerinė įranga. Tad ją nori išmontuoti ir perkelti. Kaip tada veiks švyturys?“ – laikraščiui sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

Pasak jo, Neringos savivaldybė savo lėšomis naujų kabelių neties, be to, draustinyje tai gali būti itin sudėtingas ar net neįmanomas procesas.

Turto banko teigimu, į parduotino turto sąrašą pastatas įtrauktas 2019 metų liepą. 2020 metų sausį Vyriausybės nutarimu objektai iš šio sąrašo išbraukti, nes manyta, kad be jų negali veikti Nidos švyturys.

Vis dėlto šių metų lapkričio 30 dieną švyturio komplekse pakartotinai lankęsi įstaigos specialistai apžiūrėjo jame sumontuotą švyturio valdymo mechanizmą aiškindamiesi, kokios galimybės yra šią įrangą iškelti, jei vis dėlto būtų apsispręsta šį turtą parduoti.

„Po vėliau sekusių apžiūrų paaiškėjo, kad įrangą visgi būtų galima saugiai iškelti“, – laikraštį informavo Turto banko Komunikacijos skyriaus konsultantė Jolita Skinulytė-Niakšu.

Vis dėlto pasak jos, pastatas kol kas nesirengiamas parduoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt