Lietuvoje

2021.12.07 23:56

Bilotaitė dalyvaus ES ministrų taryboje: spręs, kaip suvaldyti migracijos krizę ir atremti hibridines grėsmes

LRT.lt2021.12.07 23:56

Gruodžio 8-9 dienomis vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė lankysis Briuselyje, kur dalyvaus ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje. Jame 27 šalių ministrai ieškos sprendimų, kaip suvaldyti migracijos krizę bei atremti hibridines grėsmes, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Posėdyje bus diskutuojama dėl pokyčių ES migracijos politikoje bei ES išorės sienos apsaugos stiprinimo. Ministrės darbotvarkėje taip pat numatyti dvišaliai susitikimai su Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson, Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros (Frontex) vadovu Fabrice Leggeri, Slovėnijos vidaus reikalų ministru Alešu Hojsu bei ES tarybai kitą pusmetį pirmininkausiančios Prancūzijos vidaus reikalų ministru Geraldu Darmaninu.

Anot ministerijos, tarybos posėdžio metu A. Bilotaitė kvies aptarti teisinius krizės valdymo įrankius, kurie prisidėtų prie sienos apsaugos stiprinimo ir prieglobsčio sistemos tobulinimo. Ministrė sieks atkreipti ES ministrų dėmesį į reikalingą finansinę paramą sienos stebėjimo įrangai, pasienio infrastruktūrai, pasieniečių technikos atnaujinimui.

„Valdydama migracijos krizę Lietuva jau padarė visus būtinus žingsnius – dabar reikalingi sprendimai tarptautiniu lygmeniu. Laukiame Europos Komisijos pasiūlymo dėl Šengeno sienų kodekso. Tikimės, kad jame bus įtvirtintos Lietuvos jau išbandytos išorės sienų apsaugos ir prevencijos priemonės“, – pranešime cituojama A. Bilotaitė.

Dvišaliuose susitikimuose ministrė A. Bilotaitė pristatys aktualią informaciją apie situaciją Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, aptars poreikį stiprinti Lietuvos sienos su Baltarusija infrastruktūrą bei būtinybę sukurti efektyvius teisinius įrankius šalims, susiduriančioms su dirbtinai sukeltu migrantų antplūdžiu, skelbia ministerija.

Susitikime su „Frontex“ vadovu F. Leggeri ministrė A. Bilotaitė aptars tolimesnį bendradarbiavimą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ir pasirašys sutartį dėl „Frontex“ pareigūnų apginklavimo. „Frontex“ tęsia misiją Lietuvoje, ją vykdo 63 „Frontex“ pareigūnai.

Ministrė taip pat dalyvaus Interneto forume, Europos Komisijos kasmet organizuojame renginyje, kuriame bendrai diskusijai ir sprendimų paieškai dėl žalingo turinio internete prevencijos kviečiami ES institucijų, agentūrų atstovai, valstybių narių vidaus reikalų ministrai ir privačios kompanijos. Ministrė forume pristatys informaciją apie Lietuvos patiriamas dezinformacijos atakas ir skatins kurti vieningą ES atsaką į dezinformaciją ir propagandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt