Lietuvoje

2021.12.07 21:00

Turėtų, bet daro toli gražu ne visos: profsąjunga skelbia, kad 15 savivaldybių neaprūpina mokytojų apsaugos priemonėmis

Aistė Valiauskaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.07 21:00

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė sako, kad kaukėmis mokytojus turėtų aprūpinti savivaldybės, tačiau Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga sako, kad dalyje šalies ugdymo įstaigų mokytojams nesuteikiamos apsaugos priemonės – kaukės ar respiratoriai. Savivaldos atstovai tikina, kad mokytojai, kuriems reikia kaukių, jų gali gauti.

Vilniaus Šeškinės pradinėje kaukių netrūksta – kiekvienas darbuotojas ar mokinys gali pasiimti, kai tik prireikia. Pasak sostinės savivaldybės, visose mokyklose kaukes mokytojai turėtų gauti neprašę.

„Kiekvienos mokyklos nesukontroliuosim, toks mūsų prašymas yra, kad ateina kaukė ar suplyšta, šlampa, viliuosi jos nėra paslėptos“, – teigia Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Žinios. Vis daugiau žmonių lankosi privačiose gydymo įstaigose: Ligonių kasos primena – jose už vizitus mokėti reikia ne visada

Kad kaukėmis mokytojus turi aprūpinti savivaldybės, sako ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė. Pasak jos, savivaldybėms išlaidas už kaukes turi padengti Finansų ministerija.

„Darbdavys turi parūpinti – aš taip skaitau tą įstatymą. Tikrai nesu ekspertė šitos srities, bet manau, kad turime parūpinti, jei mokytojas neturi“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo Jurgita Šiugždinienė.

Tačiau profsąjungos sako, kad yra apie 15 savivaldybių, kurios vis vien mokytojų apsaugos priemonėmis neaprūpina. Profsąjungų sąraše – ir didieji miestai: Kaunas, Klaipėda.

„Nėra mokytojų problemos neštis savas kaukes į darbo vietą – savivaldybė įsipareigojusi aprūpinti visus ugdymo įstaigų darbuotojus“, – nurodo Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

„Pagal poreikį, jei patys apsirūpina, tai neperka. O jei reikia, nuperka, aprūpina priemonėm“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Žinot, jeigu ir mokytojai bendrautų tokia forma savivaldybėse, kad kam reikia vadovėlių, tiems duodam, bet mokiniai mūsų neprašo ir todėl puikiai mokosi be vadovėlių“, – ironizuoja Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Nuo gruodžio kaukes jau turi dėvėti visi mokiniai – tuo turi pasirūpinti tėvai. Savivaldybės sako, kad joms tai būtų per didelė našta. Klaipėda skaičiuoja, kad mieste mokosi per 20 000 vaikų.

„Į dieną reikėtų keisti kaukes mažiausiai 2 kartus, išauga stulbinantys skaičiai, visų vaikų aprūpinti tikrai negalėsime“, – pabrėžia Klaipėdos vicemeras.

Vilnius skaičiuoja – vien pradinukų 25 000 .

„Mes tokios galimybės nesvarstėme aprūpinti visus mokinius. Kaukėmis prašome aprūpinti tėvelius, bet mes esame kiekvienai mokyklai rezervą išdalinę su tokia pačia mintimi, esant poreikiui, jei kaukė sušlaptų ar neturėtų, kad jis galėtų kaukę paimti ir užsidėti“, – nurodo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė.

Dėl kaukių vaikams vis dar kyla diskusijų. Keli Seimo opozicijos nariai kreipiasi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašydami įvertinti, ar teisėtas sprendimas įpareigoti mokinius mokyklose dėvėti kaukes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt