Lietuvoje

2021.12.07 16:33

Tapinas švenčia pergalę prieš Gražulį teisme: politikui ne tik teks paneigti žodžius, bet dar ir patuštinti piniginę

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.12.07 16:33

Žurnalistas Andrius Tapinas antradienį pasidalino žinia, jog Lietuvos apeliaciniame teisme švenčia pergalę prieš Seimo narį Petrą Gražulį.

Kaip A. Tapinas rašo asmeninėje paskyroje socialinėje erdvėje, teismas pripažino žurnalisto skundą pagrįstu.

„Pergalė prieš Gražulį apeliaciniame teisme. Pagal pilną programą – su paneigimais, bylos išlaidomis ir neturtine žala“, – rašo A. Tapinas.

Žurnalistas pabrėžia, jog lauks iš politiko visų teiginių paneigimų, taip pat Seimo nariui teks atlyginti ir teismo išlaidas.

„P. Gražuli, nepyk, bet susimokėti reikės. Ir paneigti Seime reikės spaudos konferencijos metu“, – rašo žurnalistas.

Tiesa, sprendimas įsiteisėjęs, tačiau jis dar gali būti apskųstas.

Žurnalistas priduria, jog priteista neturtinė žala būtų pervesta su LGBT diskriminacija kovojančiai organizacijai.

Vilniaus apygardos teismo atstovė spaudai Lina Nemeikaitė LRT.lt patvirtino, kad teismas antradienį priėmė A. Tapino minėtą sprendimą byloje.

Apie Tapiną pasisakė iš Seimo tribūnos

LRT.lt primena, kad rugpjūčio mėnesį dėl garbės ir orumo įžeidimo bylą parlamentarui Petrui Gražuliui pralaimėjęs laidų vedėjas Andrius Tapinas apskundė tokį teismo sprendimą.

Tuomet A. Tapinas siekė, kad būtų priteista 10 tūkst. eurų iš P. Gražulio neturtinės žalos atlyginimui bei bylinėjimosi išlaidos.

Byla į teismą persikėlė po parlamentaro žodžių, kuriuos jis išsakė Seimo salėje plenarinio posėdžio metu.

Politikas savo pasisakyme 2020 m. gruodžio 3 d. Seimo rytinio posėdžio metu paskleidė informaciją, kuri, anot A. Tapino, žemino jo garbę ir orumą.

„Gerbiamieji Seimo nariai, aš šiandien truputį pavėlavau į rytinį posėdį, nes žurnalistų minia tiesiog klausinėja, kas vakar man buvo už nugaros. Kad jūs neklausinėtumėte, aš jums atsakau, nes ir Seimo nariai, dešimt, mane sutiko. Tai buvo A. Tapinas, tikrai buvo A. Tapinas. Jeigu jūs netikite, paklauskite paties A. Tapino. <...> Taip, ten buvo A. Tapinas, neturėkite jokių iliuzijų ir niekas manęs asmeniškai neklauskite“, – tokiais žodžiais Seime iš tribūnos prabilo politikas.

LRT.lt primena, kad praėjusių metų gruodžio pradžioje, kai per nuotolinį parlamento Kultūros komiteto posėdį šalia P. Gražulio pasirodė pusnuogis vyras, Seimo narys viešojoje erdvėje teigė, kad vyriškis – A. Tapinas.

LRT.lt primena, kad šis incidentas įvyko gruodžio 2 d. Portalui susisiekus su P. Gražuliu, parlamentaras sakė: „Man visi užduoda tą patį klausimą. Galvojau, kad tylėsiu, bet dabar atskleisiu – čia buvo Andrius Tapinas. Jis mane persekioja“, – tuomet teigė Seimo narys.

P. Gražulis taip pat pridūrė iš pradžių manęs, kad ekrane pasirodė jo sūnus, mat tuo metu namuose jis iš tiesų buvo, tačiau suklydo – žmonės ekrane esą išvydo A. Tapiną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt