Naujienų srautas

Lietuvoje

2016.11.29 14:56

Paskirtasis teisingumo ministras J. Pagojus yra baustas už vairavimą neblaiviam

BNS 2016.11.29 14:56

Antradienį teisingumo ministru paskirtas socialdemokratas Julius Pagojus pernai buvo baustas už vairavimą neblaiviam. Tai BNS patvirtino pats J. Pagojus.

„Tai buvo 2015 metų pavasarį. Buvau sustabdytas patikrinimui reido metu ir alkotesteris parodė truputį virš normos. Po to pasitikrinau kraują, kraujas parodė nulius, po to vyko teismas, – BNS pasakojo J. Pagojus. – Kadangi dar nebuvo teismų praktika susiformavusi, kuri dabar formuojasi, kad kraujas yra svarbiau už alkotesterio parodymus, teismas minimalią nuobaudą pritaikė.“

Iš J. Pagojaus metams buvo atimta teisė vairuoti, jos jis vis dar nėra atgavęs.

Jis teigia neprisimenantis, kokie tiksliai buvo alkotesterio rodmenys, tačiau, jo teigimu, jie nedaug teviršijo leidžiamą įpūsti normą.

„Ten buvo kelios (promilės dalys – red.) virš normos“, – sakė jis.

J. Pagojus tvirtina tą dieną tikrai negėręs ir būtent todėl vykęs pasitikrinti kraujo.

„Tiesiog kadangi įvykis buvo Nidoje, o kraują kol nuvykau pasitikrinti į žemyninę dalį Lietuvos, praėjo daugiau kaip valanda, todėl teismas taip ir vertino. Nors per tą laiką, kuris praėjo, ekspertizė pasakė, negalėjo tiek, kiek nurodė alkotesteris, iki nulio nukristi“, – pasakojo jis.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė BNS informavo, kad minėtas įvykis registruotas 2015 metų gegužės 31 dieną Neringoje.

„Jis buvo sustabdytas vairuojantis transporto priemonę, nustatytas lengvas girtumas – 0,65 promilės“, – sakė policijos atstovė.

Policijos turimais duomenimis, 2016 metų vasario 23 dieną teismas paskyrė J. Pagojui 289 eurų baudą ir 12 mėnesių atėmė teisę vairuoti. Politikas šį nuosprendį apskundė, tačiau gegužės 2 dieną Klaipėdos apygardos teismas skundo netenkino.

Teisė vairuoti J. Pagojui atimta iki 2017 metų vasario.

J. Pagojus kadenciją baigiančioje Vyriausybėje ėjo teisingumo viceministro pareigas. 2014 metais jis dirbo teisingumo ministro Juozo Bernatonio patarėju, teisingumo viceministro pareigas ėjo nuo 2014 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas