captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas: pagerėjo mokinių pasiekimai

Lietuvos ketvirtokų ir aštuntokų matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai nuo 2011 metų pagerėjo – šiuo metu yra aukštesni nei tarptautinės skalės vidurkis. Tokius duomenis skelbia kas ketverius metus atliekamas TIMSS tyrimas. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tyrimo duomenys skelbia, kad ir matematikos, ir gamtos mokslų žiniomis ketvirtokės mergaitės nedaug aplenkė bendraamžius berniukus, o aštuntose klasėse jas lenkia berniukai.

Tyrimo koordinatoriai sako, kad siekiant lygiuotis į stipriausiai matematikos ir gamtos mokslus mokančias šalis, būtina diegti aukštas technologijas mokyklose ir mažinti atskirtį tarp šalies mokyklų.

„Matome, kad laboratorijų yra kur kas mažiau nei kitose Europos ar Azijos šalyse. Iš tiesų reikėtų susirūpinti, stengtis diegti stacionarias laboratorijas mokyklose – tiek ketvirtokus, tiek vyresnius mokinius mokančiose mokyklose“, – teigia TIMSS tyrimo koordinatorius Mindaugas Stundža.

„Jeigu žiūrime į kaimą ir miestą arba mažesnę teritoriją, miestelį, tai tų mokinių rezultatai yra prastesni nei didesnių miestų arba didžiausių. Jei žiūrint į duomenis, ir miestuose rezultatų atotrūkis yra taip pat labai didelis“, – prideda IEA generalinės asamblėjos narė dr. Rita Dukynaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...