Lietuvoje

2021.12.07 15:05

Klaipėdos galvos skausmas skaičiuoja paskutines dienas: Danėje greitu metu neliks tarnybas šokdinusio daugkartinio skenduolio

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.12.07 15:05

Bemaž keturis kartus Danės upėje skendęs laivas „Ole Willassen“ ruošiamas utilizacijai. Nors iš pirmo žvilgsnio itin aktyvių darbų prie laivo nematyti, pasak specialistų, šiuo metu išmontuojamos kai kurios laivo dalys, atlikus šiuos darbus uostamiesčio valdžios galvos skausmu tapęs laivas bus gabenamas utilizuoti.

Tikimasi, kad keletą kartų pačiame miesto centre prišvartuoto laivo „Ole Willassen“ iki Kalėdų Klaipėdoje nebeliks.

Tai, jog laivas Danės upėje likti nebegali ir kuo skubiau turi būti utilizuojamas, miestas pareiškė po paskutinio incidento lapkričio pabaigoje, kai pradėjus buksyravimo darbus iš Danės upės laivas vėl pradėjo skęsti.

„Ole Willassen” – šio laivo pavadinimas jau tapo savotišku keiksmažodžiu klaipėdiečiams. Jo skendimo Danės upėje istorija verta atskiros istorijos ir kone vietos Gineso rekordo knygoje - daugkartinis skendimas toje pačioje vietoje“, – laivui pradėjus skęsti ketvirtą kartą socialinėje erdvėje rašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tuomet meras taip pat pastebėjo, kad artimiausiu metu laivas bus utilizuojamas ten, kur ir buvo prišvartuotas, ką V. Grubliauskas esą buvo siūlęs jau ne kartą.

Tiesa, iki pat šiol laivas dar nebuvo pradėtas pjaustyti dalimis. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jokie aktyvūs darbai nei pačiame „Ole Willassen“, nei greta jo nevyksta. Tačiau, anot specialistų, šiuo metu daugkartinis skenduolis kaip tik ruošiamas utilizacijai.

„Miesto pozicija tokia, kad laivo neturi likti prie Danės upės krantinės. Ir dabar Klaipėdos pilies uostas organizuoja šito laivo utilizavimą. Dabar vyksta paruošiamieji darbai – išmontuojamas apšiltinimas, kad laivas palengvėtų, iškeliamas pagrindinis variklis, nuardomi stiebai, antstatas. Tai yra tai, kas yra virš denio ir ką nuėmus laivo korpusas liktų plūdrus ir būtų pertempiamas į slipą. Šie darbai daromi tam, kad laivas palengvėtų, labiau iškiltų iš vandens, nebūtų su tokia“, – aiškino Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys.

Darbus stengiamasi pabaigti kuo greičiau iki Danės upę sukaustant ledui, mat pastarosiomis dienomis uostamiestyje spaudžia šaltis.

Pats laivo utilizavimas bus vykdomas ne upėje, o elinge. Darbus, pasak vicemero, vykdys uostamiestyje veikianti laivų remonto įmonė.

Kol kas, pašnekovo žiniomis, teisinių ginčų su laivo savininkais išvengti pavyko – taikiai sutarta, jog laivas bus ištemptas ir utilizuojamas.

LRT.lt jau skelbė, kad 1948 m. pastatytas Norvegijos laivas „Ole Willassen“ netoli Pilies uostelio pavojinga pasviręs buvo pastebėtas dar praėjusių metų lapkritį. Laivas skendo ir šią vasarą bei 2020 m. spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt