Lietuvoje

2016.11.29 16:34

Prezidentę tenkina S. Skvernelio pasirinktas ministrų kabinetas

ELTA, BNS2016.11.29 16:34

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teiks Seimui tvirtinti paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio pasiūlytą vyriausybę.

„Šiandien pasirašiau dekretą, kuriuo, atsižvelgdama į ministro pirmininko teikimą, tvirtinu 17-ją vyriausybę“, – antradienį pranešė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, konsultuojantis su paskirtuoju premjeru, pavyko rasti ministrus, kurie būtų nepriekaištingos reputacijos ir savo srities profesionalai. D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad naujos vyriausybės darbo sėkmė priklausys nuo gebėjimo bendradarbiauti su Seimu.

„Išsilavinę, turintys visokeriopo darbo patirties Lietuvoje ir užsienyje naujo ministrų kabineto nariai teikia vilties, kad galime pereiti prie kokybiškesnio valstybės valdymo nei iki šiol, (...) iš naujos politikų kartos vyriausybėje ir Seime laukiame visi, kad bus pademonstruota kitokia – korektišku politiniu dialogu ir visų žmonių interesais grįsta politinė kultūra. Tai būtų visos Lietuvos sėkmė“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Savo apsisprendimą D. Grybauskaitė išreiškė antradienį susitikusi su paskutiniu kandidatu – Teisingumo ministerijai vadovauti siūlomu Juliumi Pagojumi.

S. Skvernelis: komanda esu patenkintas

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis sako esąs patenkintas suburta ministrų komanda ir viliasi, kad jai pavyks dirbti sutelktai.

„Kol kas tikrai komanda patenkintas. O kaip ji dirbs, parodys realūs darbai. Tikiuosi, kad šita vyriausybė tikrai dirbs kaip viena Vyriausybė, kaip vienas kabinetas ir darbų laukia labai daug“, – antradienį žurnalistams sakė jis.

S. Skvernelis teigė tikėjęsis, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtins visus jo teiktus kandidatus.

„Buvo teikiamos tokios kandidatūros, kurios tikrai leido daryti prielaidą, kad bus visi (paskirti)“, – sakė jis.

Paskirtasis premjeras tvirtino sieksiąs, kad tarp Ministrų kabineto narių vyrautų pasitikėjimas.

„Visą laiką stengiuosi tai padaryti, kad žmonės jaustųsi turintys tvirtą ir mano paramą, kad mus sietų labai aiškus, betarpiškas bendravimas, pasitikėjimas. Visą laiką vertinu žmonių sąžiningumą ir pasitikėjimą tol, kol jie nepaveda“, – sakė S. Skvernelis.

Jis teigė, kad kitą savaitę Seimui turėtų būti pateikta vyriausybės programa. Pirminiais skaičiavimas, gruodžio 13 dieną ją patvirtinus, ministrai prisiektų ir pradėtų eiti pareigas.

S. Skvernelio teigimu, nors viceministrus rinksis ministrai, visų jų kandidatūros turės būti derinamos su vyriausybės vadovu.

Gavęs prezidentės pritarimą, S. Skvernelis savo vyriausybę ir jos programą dar turės pristatyti Seime.

Paskirtasis premjeras S. Skvernelis į aplinkos ministrus pasiūlė Kęstutį Navicką, energetikos – Žygimantą Vaičiūną, finansų – Vilių Šapoką, krašto apsaugos – Raimundą Karoblį, kultūros – Lianą Ruokytę-Jonson (Jonsson), socialinės apsaugos ir darbo – Liną Kukuraitį, susisiekimo – Roką Masiulį, švietimo ir mokslo – Jurgitą Petrauskienę, sveikatos apsaugos – Aurelijų Verygą, ūkio – Mindaugą Sinkevičių, užsienio reikalų – Liną Linkevičių, vidaus reikalų – Eimutį Misiūną, žemės ūkio – Bronių Markauską.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.