Lietuvoje

2021.12.07 11:13

Šimonytė: vaikų nuo 5 metų skiepijimas nuo koronaviruso prasidės antroje gruodžio pusėje

atnaujinta 11.31
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.12.07 11:13

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad vaikų nuo 5 metų skiepijimas nuo koronaviruso turėtų būti pradėtas šių metų gruodžio antroje pusėje. Tada, anot jos, Lietuva turėtų gauti vakcinas.

„Kai tik gausime vakcinas (bus pradedamas vaikų skiepijimas – LRT.lt). Kol kas informacija, kurią turime, tai turėtume gauti kažkur gruodžio antroje pusėje, bet kurią tiksliai dieną, negaliu pasakyti. Tai iš karto ir pradėsime“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ministrė pirmininkė tikino, kad vaikų vakcinavimas nuo koronaviruso yra svarbus, mat būtent vaikai, kaip, pasak I. Šimonytės, rodo statistika, dažniausiai įgauna imunitetą, užsikrėsdami minėta virusine liga.

„Vaikai taip pat yra tos amžiaus grupės, kurios užsikrečia, ir tai reiškia, kad turi riziką užkrėsti tuos pačius senjorus, kurie prasčiausiai, deja, pasiskiepiję. Reikia matyti, kad, jeigu vertinsime pagal amžiaus grupes, kur yra didžiausias procentas žmonių, kurie įgavę imunitetą per užsikrėtimą, tai yra būtent vaikų grupės ir ypatingai grupė 12-15 metų, kurioje užsikrėtusių arba su virusu susidūrusių vaikų, yra dvigubai daugiau negu visa populiacija“, – komentavo Vyriausybės vadovė.

„Akivaizdu, kad, jei mes norime maksimaliai saugios visuomenės, tai, kai kalbame apie imunitetą, tai kalbame apie visos populiacijos imunitetą, o ne atskirų grupių imunitetą“, – pridūrė I. Šimonytė.

Europos vaistų agentūrai patvirtinus, kad 5-11 metų vaikams skirtos „Comirnaty“ vakcinos yra saugios ir efektyviai apsaugo vaikus nuo COVID-19 ligos, „BioNTech ir Pfizer“ informavo, kad vaikams skirtos vakcinos gruodžio antroje pusėje turėtų pasiekti visas Europos Sąjungos šalis.

Pirmąją Lietuvai skirtą siuntą, kaip anksčiau skelbė VYriausybė, sudarys 78 tūkst. vakcinos dozių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt