Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.29 09:40

Prezidentūra artimiausiu metu priims sprendimą dėl vyriausybės

ELTA 2016.11.29 09:40

Naujosios vyriausybės formavimas eina į pabaigą ir artimiausiu metu prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl jos sudėties patvirtinimo priims sprendimą, sako šalies vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė. 

„Aišku, procesas jau tikrai eina į pabaigą, čia jau turbūt labai nereikėtų ir spėlioti. Tikrai mes artimiausiu metu turėtume matyti priimtą vienokį ar kitokį sprendimą, išsakytą prezidentės poziciją, ir, kai tiktai bus tas sprendimas, prezidentė pati informuos visuomenę“, – interviu „Žinių radijui“ antradienį sakė M. Lingė. 

Prezidentės atstovas sutiko, kad iki šiol yra neapibrėžtumas su teisingumo ministru, kurį į šį postą deleguoja Lietuvos socialdemokratų partija. M. Lingė nebuvo linkęs komentuoti žiniasklaidoje minimos buvusio teisingumo viceministro 28-erių Juliaus Pagojaus kandidatūros, kuris esą siūlomas į šią poziciją. Pasak jo, dar nėra formalios, būtent šios kandidatūros pateikimo. 

„Jeigu bus artimu metu pateiktas naujas teisingumo ministras, tai, matyt, po to susitikimo, jeigu toks tikrai turėtų įvykti, tai turėtų ilgai nedelsti ir prezidentė tarti savo žodį“, – teigė jis. 

Apskritai vyriausiasis patarėjas vidaus politikai M. Lingė teigė, kad šio Ministrų Kabineto formavimas vyksta korektiškai, tai darant „neprimetinėjama“ valia, bet konsultuojamasi, įgyvendinama tai, kas apibrėžta Konstitucijoje, teigiamai įvertino, kad nemažai pateiktų kandidatų turi darbo su nevyriausybinėmis bei tarptautinėmis organizacijomis patirties, savo srityje dirba seniai, yra kopę karjeros laiptais. Prezidentūra iš naujosios vyriausybės tikėjosi dinamikos ir viešumo. 

„Svarbiausia yra ne etiketės, o šitoje vietoje svarbiausia yra žiūrėti į tuos žmones ir būsimus darbus, ir tiktai darbai, tiktai jų veikla, santykis tarpusavyje ir su kitomis valdžios grandimis, ir parodys, ar pateisina tuos lūkesčius, kurie dedami, ar pateisina tą pasitikėjimą, kuris taip pat gali būti padarytas“, – neabejojo M. Lingė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi