Lietuvoje

2021.12.06 23:17

Kalėdos per pandemiją – Lingienė pasidalijo patarimais, kaip saugiai praleisti šventinį laikotarpį

LRT.lt2021.12.06 23:17

„Pandemija išmokė, kad net ir patys mažiausi dalykai gali tapti neįkainojami“, – teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. O besitęsiant pandemijai ir plintant naujajai omikron atmainai, ji dalijasi patarimais, kaip saugiai pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis.

Pirmiausia ji rekomenduoja vengti didesnių susibūrimų, o darbo vakarėlius vertina kaip rizikingus.

„Ar ją galime sau leisti – mano manymu, vis dar ne, jei norime per šventes prie vieno stalo susėsti bent su artimiausiais žmonėmis. Tokie vakarėliai priešventiniu laikotarpiu gali kainuoti išties daug, tad kviečiu ir raginu apgalvoti, padiskutuoti su kolektyvais, galbūt nuotoliniu būdu susibūrus taip pat galima kažkaip įdomiai ir jaukiai pasidalinti dėmesiu“, – feisbuke rašo ji.

Kitas R. Lingienės patarimas – apsipirkti internetu, o jei būtina apsilankyti parduotuvėje – apsipirkimą suplanuoti, apgalvoti.

„Ne todėl, kad neįsisuktumėt į tą pirkimo karštinę, bet tam, kad nepamirštumėt prevencijos priemonių – sutiksite, šventinis šurmulys išblaško. Medicininė kaukė, o dar geriau – respiratorius, dezinfekcinis skystis rankinėje, automobilyje – pagrindiniai dalykai, kuriuos tiesiog privalu turėti. Ir ne tik turėti, bet ir naudoti, TAI-SYK-LIN-GAI“, – rašo ji.

Be to NVSC Vilniaus departamento direktorė pabrėžia, kad svarbu įvertinti, ar vaikams būtina kartu važiuoti į prekybos centrą.

Kalbėdama apie susitikimus su giminėmis, R. Lingienė nurodo – didelius susibūrimus vertėtų nukelti ir šventes praleisti su mažesniu, artimiausių žmonių ratu.

„Po praėjusių metų praradimų, neabejoju, kad ir mažesniame būrelyje, bet su tėvais, vaikais, anūkais šventės bet kokiu atveju bus ypatingos“, – tikina ji.

R. Lingienė primena, kad jaučiantys net ir nežymius viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingus simptomus, nevyktų į jokias šventes, susitikimus: „Tai vienareikšmiškai pats svarbiausias dalykas, siekiant išvengti COVID-19 atvejų šuolio“.

Be to, ji ragina neužmiršti laikytis atstumų, taisyklingai dėvėti medicinines kaukes, turėti ir naudoti dezinfekcinį skystį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt