Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.28 17:50

Atestatą suklastojusiam D. Mažintui teismas paliko galioti aukštojo mokslo diplomus

LRT.lt 2016.11.28 17:50

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs Dariaus Mažinto apeliacinį skundą, nutarė pakeisti prieš tai buvusį sprendimą ir paliko galioti jo išsimokslinimus Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, kurioje jis įgijo ir meno licenciato kvalifikacinį laipsnį, rašoma pranešime spaudai.

Teismas nepakeitė tik sprendimo dalies dėl D. Mažinto „Santaros“ vidurinės brandos atestato, kuris pripažintas negaliojančiu, taip pat jis turės sumokėti beveik 130 Eur į valstybės biudžetą, už 2001–2002 mokslo metų 1-ojo semestro metu neteisėtai gautą stipendiją.

Teismas sutinka, kad stodamas į aukštąją mokyklą jis grubiai pažeidė įstatyme numatytą tvarką ir už šį būdą, kuriuo pažeidimas padarytas yra numatyta baudžiamoji sankcija, kuri nebuvo pritaikyta suėjus senaties terminui. Šis faktas yra pagrindas pripažinti D. Mažinto brandos atestatą negaliojančiu.

Tačiau už tokį pažeidimą atsakovui negali būti taikomos baudžiamajame įstatyme nenumatytos sankcijos paneigiančios visą jo tolesnę veiklą. Negalima paneigti jo vėlesnio įdirbio, siekiant žinių ir moksle bei įgyjant profesinę kvalifikaciją. Nėra pagrindo pripažinti negaliojančiais dokumentus, kurie atitinka tikrovę ir faktinę padėtį bei įstatymo reikalavimus.

Primename, kad Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius kreipėsi su ieškiniu į teismą, prašydamas pripažinti negaliojančiais Dariaus Mažinto Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos brandos atestatą bei visus kvalifikacinius laipsnius, kuriuos jis įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, su tuo susijusius rektoriaus įsakymus.

Taip pat prašė priteisti iš Dariaus Mažinto valstybės naudai daugiau nei 23 000 Eur jo studijoms išleistų lėšų. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2015 m. rugsėjo 28 d. sprendimu buvo patenkinęs prokuratūros ieškinį.

Ši Vilniaus apygardos teismo nutartis dar gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi