Lietuvoje

2021.12.06 19:13

Per karantiną ištuštėjusiuose globos namuose vėl eilės, vadovai tikina – vietos tirpsta akimirksniu

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.06 19:13

Per karantiną ištuštėjusiuose globos namuose vėl eilės. Artimiesiems besibaiminant COVID-19 židinių bei slaugos ligoninėms teikiant neterminuotas paslaugas, laisvos vietos atsiradusios per karantiną, tirpsta akimirksniu.

Kauno Panemunės socialinės globos namuose jau 6-erius metus gyvenantis Petras darbuojasi kurdamas kalėdines dekoracijas.

Žinios. Širinskienės sprendimo nustebintas Karbauskis sako, kad tai lėmė įtampos su kitais frakcijos nariais

Vyras sako pastebėjęs, pandemijai įsibėgėjant įprastai gausiuose globos namuose gyventojų gretos buvo praretėjusios.

„Žmonių buvo mažiau teisingai kadangi gal nedrįso judėti iš namų, o mes čia esam kolektyve, kolektyve ir gyvenam ir dainuojam ir giedam“, – sako globos namų gyventojas Petras Milašius.

Pats Petras sako pasiskiepijęs ir dėl viruso grėsmės per daug nesijaudina.

Skirtingai nei Petras, 70 metį kitąmet švęsiantis Juozas globos namuose dar tik naujokas, skaičiuoja ketvirtą mėnesį. Anot Vyro čia ligos atveju jaustųsi saugiau nei namie.

Globos namų direktorė sako, po to kai vis buvo pranešama apie skirtinguose globos namuose fiksuojamus COVID-19 židinius susidomėjimas globos namų paslaugomis buvo prislopęs, užimti laisvų vietų nebuvo norinčių. Dabar situacija kitokia.

„Poreikis jaučiame kad yra padidėjęs paslaugų kiekvieną dieną sulaukiame skambučių kada namiškiai teiraujasi kokios galimybės apgyvendinti globos namuose“, – sako Panemunės socialinių globos namų vadovė Silvija Gružauskienė.

Privačias paslaugas teikiančiam globos ir priežiūros centrui vadovaujanti pažangių globos namų asociacijos valdybos narė teigia, kad pandemijos pradžioje susidomėjimas buvo sumažėjęs ne tik dėl viruso baimės. Į Globos namus gyventojai neatvykdavo nes ilgiau paslaugas gaudavo slaugos ligoninėse.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad šiuo metu valstybiniuose slaugos namuose yra 52 laisvos vietos, eilėje laukiančiųjų 86.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt