Lietuvoje

2016.11.29 21:05

Riebalai po liemenėle – kaip atsikratyti?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2016.11.29 21:05

Esant nedideliam poodiniam riebalų sluoksniui, riebalai tolygiai pasiskirsto kūno paviršiuje. Tačiau netinkamas drabužių parinkimas išryškina riebalus vienoje ar kitoje vietoje. Vienas iš tokių drabužių – liemenėlė.

Riebalų yra ant kiekvieno kūno – jie įsitaiso po oda ir tarp raumenų, sako gydytojas Alvydas Unikauskas. Tačiau, kai riebalų atsiranda daugiau ir moteris pasirenka per siaurą liemenėlę, tada dėl spaudimo ir žemės traukos riebalai eina žemyn ir susidaro vadinamosios riebalų rinkės.

Norint nustatyti tinkamą liemenėlės dydį, matuojama apimtis po krūtine ir pačios krūtinės apimtis. Tuomet iš krūtinės apimties atimama apimtis po krūtine ir gaunamas liemenėlės kaušelio dydis. Skirtumai ir dydžiai yra tokie:

2,50 cm = A

5 cm = B

7,60 cm = C

10 cm = D

12,50 cm = E

15 cm = F

18 cm = G

20 cm = H

Specialistai rekomenduoja liemenėlę keisti kas pusmetį, rečiausiai – kas metus. Taip pat labai svarbu, kad petnešos neįsirėžtų į odą, nes dėl nuolatinio trapecinio raumens spaudimo gali sutrikti limfos nutekėjimas ir atsirasti nugaros skausmas.

Plačiau apie tai, kaip atsikratyti riebalų po liemenėle ir išsirinkti tinkamą liemenėlę, – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.