Lietuvoje

2021.12.06 13:08

Karbauskis apie Širinskienės išėjimą iš LVŽS: tai susiję ne su manimi

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.12.06 13:08

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad Agnės Širinskienės išėjimas iš LVŽS jam yra staigmena. Vis dėlto jis tikino nujaučiantis, kad tai yra susiję su įtampomis, atsiradusiomis A. Širinskienės bendravime su kitais „valstiečių“ frakcijos Seime nariais.

„Staigmena, bet jūs tikriausiai prisimenate, kad tie, kurie mus išdavė, kurie išėjo su S. Skverneliu, motyvavo išėjimą tuo, kad viena iš didžiausių problemų, kodėl jie išeina, yra A. Širinskienė. Paskui, paaiškėjus, kad kuriama nauja partija, šita versija kaip ir neatlaikė konkurencijos“, – LRT.lt kalbėjo R. Karbauskis, paklaustas, ar A. Širinskienės išėjimas iš LVŽS jam buvo staigmena.

Jis priminė, kad LVŽS frakcijos Seime nariai žiniasklaidai ne kartą minėjo nesutariantys su A. Širinskiene. Anot LVŽS vadovo, panašu, kad tai yra politikės išėjimo priežastis.

„Įtampa tarp A. Širinskienės ir visos likusios frakcijos buvo, yra. Tai šitie dalykai pirmiausia susiję ne su partija, ne su manimi asmeniškai, o su jos santykiu su frakcijos nariais, kolegomis. Nežinau, negaliu paaiškinti, ar ji jaučiasi neįvertinta, ar dar kažkaip“, – tikino jis.

R. Karbauskis teigė pats A. Širinskienei jokių priekaištų neturintis, teigiamai vertinantis jos įdirbį. LVŽS vadovas, svarstydamas apie kolegės išėjimo iš partijos priežastis, užsiminė ir apie galimo nuovargio įtaką.

„Iš principo aš apie ją nieko blogo nenoriu pasakyti, ji tikrai nėra tas žmogus, kuris būtų ką nors išdavęs, kaip padarė pasinaudojęs partijos resursais, galimybėmis S. Skvernelis ir kiti. Agnė puikiai dirbo, mes labai daug nuveikėme naudingų dalykų kartu su ja. Jei yra toks žmogaus apsisprendimas, tai, be abejonių, jį gerbiu. Paprasčiausiai šioje situacijoje aš galvoju, kad galbūt Agnė yra šiek tiek pervargusi, nes buvo sunkūs ketveri metai ir šie metai buvo nelengvi. Agnė šešėlinėje vyriausybėje dirbo teisingumo ministre, daug dirbo“, – dėstė jis.

„Aš jai pastabų neturiu, gali jai tik padėkoti už tai, ką ji darė“, – pridūrė LVŽS lyderis.

Galiausiai R. Karbauskis, kalbėdamas apie A. Širinskienės išėjimą iš „valstiečių“ gretų, sugrįžo prie versijos, jog politikei buvo sunku sutarti su LVŽS frakcijos nariais.

„Matyt, ji matė, kad nesugeba surasti bendros kalbos su frakcija, su frakcijos nariais, ir, matyt, tas bendravimas, tas santykis frakcijoje jos netenkino, jei yra toks sprendimas“, – dėstė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt