Lietuvoje

2021.12.06 11:21

Karbauskis: Kepenis ir Ąžuolas nėra „antivakseriai“, partijos ir Šeimų sąjūdžio požiūriai sutampa

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.12.06 11:21

Ramūnas Karbauskis sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga palaiko vėl protestuojantį Šeimų sąjūdį, kai kurie partijos nariai jo renginiuose dalyvauja, tačiau prie jų organizavimo neprisideda. „Valstiečių“ pirmininku dar ketveriems metams perrinktas R. Karbauskis teigia, kad sprendimo pasitraukti iš Seimo prieš metus nesigaili, jis prisidėjo prie geresnės sveikatos.

Organizacija Šeimų sąjūdis pirmadienį rengia piketą prie Seimo prieš privalomą darbuotojų testavimą dėl COVID-19 jų pačių lėšomis bei galimybių pasą, susibūrimus, kuriuose planuojama iki tūkstančio protestuotojų, numatoma rengti kasdien ik gruodžio 22-osios. Sausio viduryje piketai numatomi ir prie Vyriausybės, pranešama, kad juose galės dalyvauti iki 8 tūkst. žmonių.

R. Karbauskis LRT RADIJUI sakė, kad „valstiečių“ ir Šeimų sąjūdžio požiūriai ne vienu klausimu sutampa.

„Mes savo požiūrį į galimybių pasą ir daugelį kitų sprendimų esame išsakę ne kartą, taip pat ir į Partnerystės įstatymą. Praktiškai mūsų požiūris sutampa su Šeimų maršo požiūriu, bet mes nesame organizatoriai, nesame kažkokie aktyvūs dalyviai, mūsų partijos nariai kaip asmenys dalyvauja Šeimų maršo renginiuose, bet šiuo atveju pasakyti ko nors daugiau negalėčiau, mes tikrai ne organizatoriai“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Paklaustas, ar protestuose tikėtina pamatyti partijos narius Valių Ąžuolą ir Dainių Kepenį, anksčiau ne kartą dalyvavusius antivyriausybiniuose protestuose, R. Karbauskis sakė, kad jų nereikėtų laikyti skiepų priešininkais, o LVŽS skiepytis gyventojus nuo COVID-19 ragina.

„Čia jau jų asmeninis reikalas, tikrai nereikėtų nei Valiaus Ąžuolo, nei Dainiaus Kepenio gretinti prie antivakserių, jeigu šnekėti apie antivakserius. Šitie žmonės turi skeptišką požiūrį į vakcinas, kurios šiandien yra Lietuvoje, bet klausimas kitas – jie niekada nėra pasisakę prieš vakcinavimą iš principo. O partijos pozicija yra tokia, kad skiepytis reikia, kitos išeities nėra, mes agituojame ir savo pavyzdžiu, kaip partija sakome, kad reikia paskiepyti kuo daugiau žmonių, ypatingai vyresnio amžiaus, virš 65-erių metų, kad turėtume mažiau mirčių nuo kovido“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Atsisakęs Seimo nario mandato praėjusių metų lapkritį, R. Karbauskis šiandien sako, jog „nebuvo kitos išeities“, tačiau įžvelgia ir permainų privalumų.

„Jūs prisimenate tikriausiai istorijas, gruodžio mėnesį buvo padaryta viskas, kad aš traukčiausi, nes mūsų frakcija, kuri buvo antroji pagal dydį, niekaip negalėjo gauti vicepirmininko posto Seime, ir tik man pasitraukus, po 40-ies minučių Seimo pirmininkė pranešė, kad ji dabar jau pasiruošusi skirti vicepirmininką ir mes jį dabar turime – Jonas Jarutis yra vicepirmininkas.

Kitaip tariant, valdantieji labai nenorėjo manęs matyti Seime, bet nuo to jiems lengviau nepasidarė, nes sukūrėme šešėlinę Vyriausybę ir labai aktyviai dirbame, bandome rodyti konstruktyvų opozicijos darbą ir formuoti tam tikrą politinę kultūrą. Esu šešėlinis ministras pirmininkas, atitinkamai galiu veikti pakankamai aktyviai, o kad mažiau esu Seimo salėje, mano sveikatai į naudą – per tą laiką, kai nesu Seime, netekau 15-os kilogramų“, – sakė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt