Lietuvoje

2021.12.06 14:12

Prie Seimo – mitingas prieš „segregaciją“: susirinkusieji neigia koronavirusą, tiki Dievo ir angelų apsauga

atnaujinta 14.54
Domantė Platūkytė, LRT.lt, BNS2021.12.06 14:12

Pirmadienį Lietuvos šeimų sąjūdis prie Seimo rengia piketą prieš privalomąjį darbuotojų testavimą dėl COVID-19 jų pačių lėšomis, galimybių pasą. Jau pirmadienio rytą Seimą ir jo teritoriją juosė tvora. Kaip susirinkę žmonės pasakoja portalui LRT.lt, susirinko mitinguoti, nes nesutinka su tuo, kas vyksta Lietuvoje, neigia koronaviruso egzistavimą.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvos šeimų sąjūdis pranešė, jog kasdien iki gruodžio 22-osios rengs piketus, kuriuose tikimasi sulaukti iki tūkstančio protestuotojų.

Neigia koronavirusą, siekia referendumo

Mitingo pradžioje, apie 14 valandą, buvo susirinkusi nedidelė grupelė mitinguotojų.

Į mitingą atvykęs Alvydas portalui LRT.lt sako renkantis parašus referendumui, todėl mitinguoti atvyko ir norėdamas surinkti daugiau parašų.

„Čia ateis daugiau žmonių, suprantančių, kad šiandien Lietuva yra tokioje krizėje ir toliau skandinama. Saujelė yra iškrypusių žmonių, kurie absoliučiai ne Lietuvai dirba, jie yra korumpuoti, jie pardavė ją, jie laužo Konstituciją ir eina per ją. Tik laiko klausimas, kada žmonės labiau sukils“, – teigia Alvydas.

Anot jo, referendumu būtų siekiama, kad tauta galėtų pati spręsti svarbius klausimus.

„Tauta sugalvos klausimus, kokius [referendumus] organizuoti, kokie šiandien svarbūs klausimai. Ir dėl kartelės sumažinimo, ir dėl to, kad tauta pati pradėtų spręsti visus šalies klausimus, kokie tik kyla. Konstitucija turi tokią galimybę, tauta nuspręs – va, mokesčių kartelė tokia, tokia. Kaip šveicarai sako, kaip prabalsuosite, taip ir gyvensite“, – kalba Alvydas.

Vyras taip pat sako esantis „už skiepus, bet prieš injekcijas“. Pasak Alvydo, koronaviruso nėra, o vakcinacijos – ne skiepas. Jo manymu, koronavirusas yra „specialus procesas žmonijos naikinimui“.

„Mums jo nereikia. Išvarykite juos ir jokios krizės nebus“, – sako Alvydas.

Šalia Alvydo – Arūnas. Jis pasakoja atvykęs mitinguoti, nes nesutinka su tuo, kas vyksta ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje.

„Pažiūrėkite, kas darosi, žmogus žmogaus nekenčia, namuose vyksta kažkokios nesąmonės, vienas kitam pasiruošę gerkles perkąsti dėl kažkokio skiepo“, – kalbėdamas su LRT.lt piktinasi Arūnas.

Arūnas sako planuojantis ir vėliau ateiti mitinguoti: „Ateisiu, kiekvieną [dieną] gal nepavyks, bet ateisiu“, – žada vyras.

Tiki Dievo apsauga

Į mitingą Liuba atvyko dėl to, kad, „kadangi valstybei vadovaujantys žmonės įspyrė žmones į tokį kampą, tylėti tiesiog negalima“.

Pasiteiravus, kokie valdžios priimti sprendimai sukelia daugiausiai pykčio, Liuba sako, kad visus išvardinti būtų sunku, tačiau išskiria vakcinaciją nuo COVID-19.

„Dėl priverstinės vakcinacijos, kuri artėja. Austrijoje jau yra priimti sprendimai“, – LRT.lt teigia moteris.

Pati Liuba tvirtina taip pat nesiskiepysianti: „Ne, aš sveikas žmogus esu. Tikrai neplanuoju. (...) Pirmiausiai, aš esu tikintis žmogus ir tikiu, kad esu Dievo apsaugoje. (...) Nesvarbu, kokios žmogus rasės, kokio išsimokslinimo, kokios jo pasaulinės pažiūros, jei jis myli Dievą, reiškia, Dievas garantuoja, užtikrina angelų apsaugą. (...) Per paskutinius keliolika metų neretai esu patyrusi tokių situacijų, kad padėti galėjo tik Dievas, todėl aš juo labai labai pasitikiu“.

Pasak Jūratės, valdžia sutrypė visą Konstituciją: „Baisu, kas darosi. (...) Visa spauda, visa televizija nupirkta, viskas eina už pinigus. Nieko nerodo mitingų, kas visame pasaulyje darosi. (...) Ateis ir čia tas pats, visus palies – ir tave palies, ir visus palies, kurie skiepų nedaro“.

„Galiu pasakyti tiesiai šviesiai: visi turi seniai sėdėti kalėjime – ir prezidentas, ir tos visos PIŠ visa šaika. Jie visi turi sėdėti kalėjime senų seniausiai, jei būtų normali valstybė“, – piktinasi Jūratė.

Ji priduria, kad, jei tik yra galimybė, stengiasi dalyvauti visuose mitinguose: „Čia ne tik Lietuvoje, čia kažkokia globalistų nusikaltėlių šaika sugalvojo visame pasaulyje sumažinti žmonių skaičių“, – sako Jūratė.

Grinevičius mitinguos ne kasdien

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius sako, kad neatmetama ir bado akcijos galimybė: „Derinime yra parašyta su galimybe. Jei atsiras žmogus, kuris ryšis“.

Pasak R. Grinevičiaus, jis pats kiekvieną dieną mitinge nesilankys – jam paskirta kalėdinio autobusiuko planavimas.

Pasiteiravus, ar Lietuvos šeimų sąjūdis turi politinių tikslų, R. Grinevičius teigia, kad vienas iš projektų yra remti savivaldybių komitetus, kurie palaiko programą ir idėjas, arba į komitetus deleguoti savo žmonių.

Nors skelbta, kad tikimasi sulaukti iki tūkstančio protestuotojų, mitinge pasirodė nedidelė grupelė. Paklausus, ar tikisi, kad kitomis dienomis atvyks daugiau žmonių, R. Grinevičius tvirtina, kad „visą laiką reikia tikėti žmonių sąmoningumu“.

Mitingus planuoja iki gruodžio 22 dienos

Organizacijos atstovai tvirtina valdžios sprendimus vertinantys kaip gyventojų „segregaciją ir diskriminavimą“ bei konstitucinių vertybių laužymą.

Pasak anksčiau skelbto pranešimo, piketai „Lietuvos Respublikos piliečių teisėms apsaugoti ir valstybės tolesniam griovimui sustabdyti“ vyks kasdien, nuo šio pirmadienio, gruodžio 6-osios, iki gruodžio 22 dienos „su galimybe jį pratęsti tiek, kiek reikės“.

Kaip BNS sakė Šeimų sąjūdžio atstovas Algimantas Rusteika, prie Seimo masinių protestų neplanuojama. Sausio viduryje piketai numatomi ir prie Vyriausybės, pranešama, kad juose gali dalyvauti iki 8 tūkst. žmonių.

Organizatoriams abiem atvejais leista piketuoti nuo 8 iki 22 valandos, kasdien sutvarkyti teritoriją, išsivežti visą įrangą, netrukdyti eismo, laiku teikti visą reikiamą informaciją policijai, laikytis būtinų atstumų nuo Seimo ir Vyriausybės pastatų.

Vyriausybės sprendimu nuo gruodžio 1-osios privalomai testuotis turintiems asmenims bei kitiems asmenims galimybių pasas išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą, išskyrus kai kurias išimtis. Taip pat nesiskiepiję ir nepersirgę gyventojai, norintieji gauti galimybių pasą, turi atlikti PGR tyrimą – antigeno testas nebegalioja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt