Lietuvoje

2021.12.06 10:33

Prokurorai kol kas neprašys suimti Kauno Kalėdų eglutės padegusio vyro, jis šiuo metu gydomas ligoninėje

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.12.06 10:33

Kauno kalėdinę eglutę padegusio žmogaus kol kas nebus prašoma suimti. Tai LRT.lt sakė Kauno apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Mindaugas Šukys. Anot jo, šiuo metu įtariamajam nėra skirtos ir kardomosios priemonės, nes jis gydomas ligoninėje.

„Nebus prašoma suimti ir neskirtos kitos kardomosios [priemonės], nes gydomas ligoninėje, stacionare. Jei paleis – spręsime dėl kardomosios“, – komentavo M. Šukys.

Pasak jo, vyras gydomas dėl sveikatos sutrikimo. Tai, anot prokuroro, nesusijęs su jo sulaikymu ir pan., nes sužalojimų sulaikymo metu asmuo nepatyrė. M. Šukys, dėl tyrimo, kol kas negalėjo pakomentuoti, ar eglę padegęs vyras paaiškino savo elgesį, motyvus. Viešojoje erdvėje buvo pasklidusi informacija apie eglę padegusio žmogaus psichinę sveikatą, tačiau prokuroras negalėjo komentuoti šios temos.

Be to, M. Šukio teigimu, šeštadienio naktį įvykio vietoje buvę asmenys bandė padegėją sulaikyti, skubiai pranešė tarnyboms, nurodė automobilio požymius.

„Esame labai dėkingi jiems už parodytą sąmoningumą“, – pridūrė prokuroras.

LRT.lt primena, kad šeštadienio naktį buvo padegta Kauno Rotušės aikštėje esanti miesto kalėdinė eglutė, Išdegė apie 15 kv. metrų dekoracijų ir konstrukcijų. Kaip skelbė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, apie 1 val. 40 min. prie stovinčios eglės privažiavo automobilis „Mitsubichi ASX“: iš jo išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu, ją padegė ir pasišalino su automobiliu.

Eglę padegęs vyras buvo sulaikytas apie 1 val. 57 min. A. Juozapavičiaus pr. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Pasak Kauno eglutės kūrėjos, menininkės Jolantos Šmidtienės, tikimasi, kad jau antradienį bus pabaigti eglutės sutvarkymo darbai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt