Lietuvoje

2021.12.06 08:41

Karbauskis sako Skvernelį laikantis išdaviku, mano, kad prie jo partijos jungsis ir Sinkevičius

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.12.06 08:41

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku savaitgalį perrinktas Ramūnas Karbauskis teigia nejaučiantis grėsmės dėl dalies partijos narių, kurie pasirinko jungtis prie Sauliaus Skvernelio buriamos politinės jėgos, nubyrėjimo, mat abejoja sėkme partijos, kuri esą „neturi jokio vertybinio pagrindo“.

Kaip skelbta sekmadienį ryte, už R. Karbauskį nuo antradienio vykusiuose visuotiniuose „valstiečių“ partijos pirmininko rinkimuose balsavo 72 proc., už jam iššūkį metusį parlamentarą Giedrių Surplį – 28 proc. balsavusiųjų. Iš viso balsavo 56 proc. partijos narių, o R. Karbauskis vadovaus jai dar ketverius artimiausius metus.

Tiesa, pastaruoju metu R. Karbauskiui girdimos ir ne tokios pozityvios naujienos apie tai, kad dalis partijos narių palieka „valstiečių“ skyrius ir jungiasi prie S. Skvernelio.

„Manau, kad pastarosios savaitės bėgyje kai kurie dalykai paaiškėjo, kada pamatė kolegos socialdemokratai ir kitų partijų atstovai, kad į naujają partiją bando burtis visi, kuriems valdžia yra tikslas – ten nesunkiai sutelpa ir konservatoriai buvę, ir socdemai, ir „valstiečiai“, ir „tvarkiečiai“, kas tik nori. Tai yra partija, kuri neturi jokio vertybinio pagrindo“, – LRT RADIJUI pirmadienį sakė perrinktasis „valstiečių“ lyderis.

„Sėkmės naujai besikuriantiems, tik vėlgi – liaudyje tikriausiai vadins perbėgėlių partija“, – pridūrė jis, o paklaustas, ar S. Skvernelį laiko išdaviku, R. Karbauskis atsakė trumpai: „Taip“.

Prie S. Skvernelio vadovaujamos frakcijos „Vardan Lietuvos“ pagrindu kuriamos partijos ketina jungtis socialdemokratas Neringos meras Darius Jasaitis ir didesnė Neringos socialdemokratų skyriaus dalis, taip pat Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, tai patvirtino ir Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, priklausiusi „valstiečiams“.

„Matosi tam tikra tendencija, kad Sauliui Skverneliui pavyksta pritraukti žmones, kurie buvo kaip nors susiję su ta Vyriausybe, kurioje tie žmonės yra dirbę. Ausma dirbo Žemės ūkio ministerijoje viceministre. Matosi, kad lengviau pavyksta įkalbėti tuos žmones, kurie turi darbo buvusioje Vyriausybėje patirties, (...) negaliu nei neigiamai, nei teigiamai vertinti, paprasčiausiai matosi tai“, – komentavo R. Karbauskis.

Jo žiniomis, partiją veikiausiai paliks ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, prie „valstiečių“ praeityje prisijungęs S. Skvernelio kvietimu.

„Kiek suprantu iš tų pareiškimų, kurie buvo ir iš to, ką šneka buvę kolegos, aš taip suprantu, kad jis jungsis prie jų, jeigu bus tokia partija įsteigta, nes tai žmogus, kuris labiau liberalas negu „valstietis“. Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad ir Saulius Skvernelis yra daugiau liberalas negu „valstietiškų“, tradicinių pažiūrų žmogus. Pavyzdžiui, kai svarstėme klausimą dėl lotyniškų trijų raidžių įrašymo į pirmąjį paso puslapį, Saulius Skvernelis buvo kategoriškai už tai, mes laikome tai Konstitucijos pažeidimu ir jokiu būdu tam nepritartume. Tai vienas iš rodiklių, kad mūsų pažiūros tikrai skiriasi, nors vardan valstybės, aišku, visi turime dirbti ir dirbsime ateityje, su kuo bereikėtų“, – sakė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt