Lietuvoje

2021.12.05 17:59

Prezidentas Adamkus prisiminė iškeliavusį Kuprį: jaučiu netektį žmogaus, kurį vertinau ir branginau

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.12.05 17:59

Netikėtai šeštadienio vakarą prieš renginį mirusį LRT operatorių kolegos prisimena gražiausiais žodžiais. Tai buvo ne tik aukšto lygio profesionalas, bet ir labai draugiškas bei korektiškas žmogus, sako prezidentas Valdas Adamkus.

Besiruošdamas renginio Šv. Jonų bažnyčioje filmavimui netikėtai mirė 71-us metus ėjęs LRT operatorius Romualdas Kuprys.

Taip pat skaitykite

Prezidentas Valdas Adamkus, kurio operatoriumi R. Kuprys dirbo 10 metų, netikėtai iškeliavusį kolegą prisimena ne tik kaip profesionalą, bet ir kaip labai nuoširdų žmogų.

„Man tai yra savotiškas šokas, kadangi kartu dirbome 10 metų. Susitikdavome įvairiomis progomis, bendraudavome, todėl jaučiu savotišką netektį žmogaus, kurį labai vertinau ir branginau, kaip žmogų ir kaip profesionalą.

Jis buvo ne tik aukšto lygio profesionalas, bet ir kaip žmogus draugiškas, korektiškas, suprantantis kitus žmones. Su juo buvo be galo gera bendrauti ne tik tarnyboje, bet ir už jos ribų“, – kalbėjo V. Adamkus.

Prezidentas pažymėjo, kad žinia apie R. Kuprio mirtį jam buvo netikėta.

„Esu pritrenktas, negaliu patikėti, kad tai yra įvykęs faktas, kadangi paskutinį kartą jis buvo kartu mano knygos pristatyme. Bendravome, atrodė linksmas, patenkintas, stiprus. Teiravausi, kaip jam sekasi dirbti. Jis sakė, kad darbo turi daug, tvarko savo archyvus. Taip kad jokio įtarimo negalėjo būti, kad su juo kažkas negerai ar yra bėdų su sveikata“, – pažymėjo prezidentas.

E. Mildažytė: tai buvo nuostabus žmogus

Žurnalistė, TV laidų vedėja Edita Mildažytė sakė esanti priblokšta netikėtos žinios.

„Buvo nuostabus žmogus. Man toks smūgis, pradėjau verkti ir negaliu sustoti iki dabar. Niekaip netikėjau, kad mūsų Romkis... Labai netikėta“, – LRT.lt sakė ji.

E. Mildažytė pažymėjo, kas R. Kuprys buvo nepaprastai nuoširdus žmogus.

„Jis buvo toks paprastas, toks tikras ir toks geras. Prisimenu, gal dar 1987 m. sėdžiu diktorių kambaryje, o jis kažkur netoliese gyveno. Aš jam pasakiau, kad taip noriu valgyti, tai jis man dešros su duona atnešė.

Romas buvo tikrų tikriausias. Paprašydavai, kad reikia prezidento V. Adamkaus, reikia D. Grybauskaitės, nebuvo jokių formalumų. Tik paklausdavo, ar suderinta ir viskas, filmuodavome“, – prisimena E. Mildažytė.

Per 16 metų nei vieno barnio

16 metų kartu su operatoriumi prezidentūroje dirbusi fotografė Džoja Gunda Barysaitė teigė vis dar negalinti patikėti skaudžia žinia, mat R. Kuprys buvo geros sveikatos, sportavo.

„Jis buvo fiziškai labai aktyvus žmogus. Kiekvieną savaitę eidavo mankštintis, kilnodavo svorius, važinėdavo dviračiu. Atrodė, kad yra neįtikėtinos sveikatos. Kažkoks kaip perkūnas iš giedro dangaus. (...) Angelo pabučiavimas. Operatorius, ruošdamasis filmavimui, darbo metu miršta bažnyčioje. Dievulis pasiėmė gražiai“, – kalbėjo ilgametė R. Kuprio kolegė.

Ji pažymėjo, kad R. Kuprys buvo nepaprastai draugiškas žmogus, su kurio buvo lengva dirbti.

„Mes dirbome 16 metų kartu ir per tiek laiko sugebėjome nė karto nesusipykti. Situacijų buvo visokių, ypač užsienyje, kada reikėdavo greitai suktis iš padėties, bet visose jose rasdavome išeitį kartu“, – kalbėjo D. Gunda Barysaitė.

Nepaprastai darbštus žmogus

Prezidento Valdo Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė, ne vienerius metus dirbusi su R. Kupriu, teigė atsimenanti tik pačius gražiausius dalykus, o operatorių įvardijo kaip savo srities profesionalą.

„Jis buvo labai darbštus, paslaugus žmogus, savo darbą išmanė geriausiai. Vien patys gražiausi prisiminimai apie jį“, – LRT.lt sakė ji.

B. Bagonaitienės teigimu, dar prieš mėnesį R. Kuprys lankėsi prezidentūroje bei filmavo V. Adamkaus gimtadienio sveikinimus.

„Dar prieš mėnesį, lapkričio 3 ar 4 dieną, paskambinau Romukui ir paprašiau, ar jis negalėtų užfiksuoti prezidento V. Adamkaus 95 metų gimtadienio sveikinimo akimirkų. Jis mielai sutiko, viską nufilmavo ir dar tą pačią dieną atidavė padarytą darbą. Kas galėjo pagalvoti, kad po mėnesio neteksime to žmogaus. Tai tokia sukrečianti žinia, kad trūksta žodžių“, – kalbėjo ji.

Mirus ilgamečiam darbuotojui, sunkią netekties valandą nuoširdžią užuojautą šeimai ir kolegoms nacionalinio tranliuotojo vardu reiškia ir LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt