Lietuvoje

2021.12.05 11:42

Perrinktas „valstiečių“ lyderis Karbauskis: jeigu mes nustotume kovoti, narkotikai būtų įteisinti, alkoholio kontrolė panaikinta

Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS, Ignas Jačauskas, ELTA2021.12.05 11:42

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku sekmadienio rytą perrinktas ligšiolinis partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Aš tikiuosi, kad eisime tuo pačiu keliu, kuriuo ėjome. Palaikymas man bei Giedriui Surpliui rodo, jog norima, kad eitume lygiai ta pačia kryptimi. Esame už tradicines vertybes. Esame pagrindinė politinė jėga Lietuvoje, kuris stovi kaip siena gindama tradicines vertybes. Jeigu mes nustotume kovoti, tokiu atveju ir narkotikai būtų įteisinti ir alkoholio kontrolė būtų panaikinta“, – LRT.lt sakė R. Karbauskis.

Jeigu mes nustotume kovoti, tokiu atveju ir narkotikai būtų įteisinti ir alkoholio kontrolė būtų panaikinta.

Kalbėdamas apie rinkimus politikas pažymėjo, kad partija pirmą kartą organizavo visuotinius tiesioginius pirmininko rinkimus internetu.

„Pirmą kartą turėjome visuotinius rinkimus, kur žmonės galėjo balsuoti internetu. Turėjome nemažai iššūkių, ne visi žmonės susitvarkė su balsavimu. Visgi tai yra pirmas blynas ir jis nėra prisvilęs, nes rinkimai įvyko“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis taip pat pasveikino ir savo konkurentą G. Surplį.

„Mano konkurentas taip pat surinko pakankamai daug balsų, todėl džiaugiuosi ir už jį. Šiuo atveju esame bendraminčiai, todėl ir ta kova nebuvo tokia intriguojanti tiems, kas ieško konflikto“, – pažymėjo partijos lyderis.

Kaip BNS informavo LVŽS atstovė spaudai Dalia Vencevičienė, už R. Karbauskį nuo antradienio vykusiuose visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose balsavo 72 proc., už jam iššūkį metusį parlamentarą Giedrių Surplį – 28 proc. balsavusiųjų. Iš viso balsavo 56 proc. partijos narių.

R. Karbauskis perrinktas ketverių metų kadencijai.

„Valstiečiai“ pirmą kartą pirmininką renka visuotiniuose tiesioginiuose rinkimuose. Išrinktą lyderį gruodžio 11-ąją tvirtins LVŽS suvažiavimas.

R. Karbauskis LVŽS vadovauja daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą pirmininku jis perrinktas 2019 metais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi per 4,3 tūkst. narių ir antrą pagal dydį 22 narių frakciją Seime.

Artimiausi planai: pasiruošimas artėjantiems savivaldos rinkimams

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad su šiais rinkimais partijai baigėsi vienas etapas ir prasideda naujas, kurio pradžia paženklinta partijos išsigryninimu ir nusiteikimu dar ryžtingiau ir atkakliau ginti LVŽS puoselėjamas vertybes.

Artimiausiu metu prasidės aktyvus darbas su partijos programa ir pasiruošimu artėjantiems savivaldybių rinkimams. Apie tai bus daug kalbama partijos suvažiavime. Pasak jo, labai svarbu, jog LVŽS nuosekliai eina savo keliu, nekeičia vertybių, nekeičia jų nei į postus, nei į pagyras, nes valdžia šiai partijai ne tikslas, o priemonė, įgyvendinti tai, kuo tiki jos nariai.

„Mes demokratiją ir laisvę suprantame kaip visuomenės gerovę, kurios nevaldo alkoholio ar farmacijos pramonė, narkotikų verslas, gėjų ar transseksualų ideologijos proteguotojai. Labai svarbu, ir ką visada pabrėžiame, kad Lietuvoje likome vienintelė partija, nebijanti garsiai sakyti, nuolatos kartoti, kad mes esame už tradicinę šeimą, už saugią aplinką mūsų vaikams, nebijanti stoti į Lietuvos žmonių pusę, kurie galvoja taip pat. Man garbė vadovauti principingai tradicines vertybes ginančiai partijai“, – sako R. Karbauskis.

G. Surplys: suprantu, kad mums reikia pokyčių

R. Karbauskiui pralaimėjęs Giedrius Surplys linki ilgamečiam partijos lyderiui „įsiklausymo“ bei gero humoro, kurio, akcentuoja jis, dar prireiks prie dabartinės valdžios. Beveik trečdalio partiečių palaikymo sulaukęs G. Surplys tikina, kad po nesėkmingų jam rinkimų iš „valstiečių“ gretų nesitrauks.

„Sveikinu Ramūną Karbauskį, perrinktą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku! Linkiu išminties, įsiklausymo ir gero humoro, kurio labai reikės prie dabartinės valdžios“, – feisbuke sekmadienio popietę rašė G. Surplys.

„Suprantu, kad mums reikia pokyčių. Turime išlikti vieningi, nuolat stiprinti partijos skyrius ir atrasti naujus kelius į rinkėjų širdis“, – teigė jis, pažymėdamas, kad yra pasiruošęs prisidėti prie LVŽS atsinaujinimo.

„Net nesvarstau trauktis iš LVŽS. Esu pasiruošęs prisidėti prie partijos atsinaujinimo. Stovėsime šeimos ir tradicinių vertybių sargyboje“, – įrašą apibendrino G. Surplys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt