Lietuvoje

2021.12.03 22:45

Įvardijo, kodėl Šalčininkuose skiepijamasi vangiai: senjorus atkalbinėja vaikai, tėvai neskuba vakcinuoti atžalų

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.03 22:45

Šalčininkų rajone viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pasiskiepijo stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Drauge su prezidentu pasiskiepijo ir apie dešimt jo komandos narių. Pagal pasiskiepijusių gyventojų skaičių Šalčininkų rajonas Lietuvoje yra paskutinėje vietoje. Čia vakcinuota 44 proc. gyventojų, o bendras Lietuvos vidurkis – 67 proc.

Ponia Stanislava į Šalčininkų vakcinavimo centrą atėjo jau trečio skiepo. Moteris su vyru sako net neabejoję dėl skiepų, tačiau žino – aplink vis dar daug neskiepytų.

„Man nesuprantama, kodėl netiki mokslininkais, valdžia, medikais. Medikai skatina“, – pabrėžia moteris.

Panorama. PSO skelbia mirčių nuo omikron atmainos iki šiol neužfiksavusi, tačiau perspėja, kad reikėtų ruoštis įvairiems scenarijams

Vakcinavimo centre eilių nėra, bet slaugytojoms darbo netrūksta. Jos sako, kad pastaruoju metu daugėja ateinančių skiepytis, per dieną sulaukia po 40 ir daugiau.

„Suprantat, pagyvenę žmonės kai kurie ir norėtų skiepytis, bet vaikai trukdo, jie tikriausiai turi savo nuomonę. Ir kai aš važinėjau pati, mama lygtai norėtų pasiskiepyti, o dukra šaukia: „Ne“, – pasakoja bendruomenės slaugytoja Silva Šengerej.

Šalčininkai iš visos Lietuvos skiepijasi prasčiausiai. Iš viso paskiepyta 44 procentai gyventojų. Prezidentas pasišovė skaičių padidinti ir pats atvyko stiprinamosios dozės į šį centrą. Atlieka visas reikiamas procedūras.

„Kadangi Šalčininkų rajonas, kaip ir kai kurie kiti Vilniaus rajonai, nusileidžia kol kas žemiau vidurkio, Lietuvos vidurkio. Žmonės turi ir baimių, ir skepsio, kartais pasiduoda ir gajiems mitams. Dėl to ir pasirinkome Šalčininkus, kad parodytume, jog skiepai yra gerai“, – kalbėjo prezidentas Gitanas Nausėda.

Tuo metu Šalčininkų gyventojai sako laukę prezidento ir specialiai taikę būtent jo vizito dieną pasiskiepyti.

„Nu laukiam jo, kartu ir skiepysimės“, – šypsosi LRT TELEVIZIJOS kalbintas vyras.

Vyras teigia atėjęs pirmo skiepo ir neslepia – tarp jo pažįstamų dar nemažai vengiančių skiepų.

„Kažkodėl nesinorėjo skiepytis, bet vis tiek teks. Darbas (labiausiai paskatino skiepytis – LRT.lt)“, – teigia vyras.

„Gal bijo susirgti, kažko“, – kodėl nesiskiepija Šalčininkų gyventojai atsako pakalbinta moteris.

Kartu su prezidentu pasiskiepijęs Šalčininkų meras tikina dar turintis vilties daugiau žmonių paskatinti skiepytis. Pasak jo, aktyviau dirba medikai tiek su senjorais, tiek su vaikais.

„Gaila, nesiskiepija senjorai 80+. Pas mus rajone gyvena per tūkstantį ir prasčiausia situacija su vaikais – apie 7-8 proc. Atrodo tėvai neskiepija vaikų, o vaikai, anūkai – tėvų“, – nurodo Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius.

Šalčininkų savivaldybė apie skiepijimą net apklausą buvo užsakiusi. Ji parodė, kad 30 gyventojų kategoriškai pasakė niekada nesiskiepysiantys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt