Lietuvoje

2016.11.26 14:52

G. Landsbergis prašo organizuoti partijos pirmininko rinkimus, kitu atveju atsistatydins

BNS2016.11.26 14:52

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis aprašė kuo greičiau suorganizuoti partijos pirmininko rinkimus, o jeigu to negalima padaryti anksčiau nei kitų metų gegužę, teigia atsistatydinsiantis.

„Aš manau, kad mes turime jau šiandien principingai kreiptis į savo bendruomenę ir paprašyti jos suteikti mandatą, arba jo nesuteikti, todėl kreipiuosi į priežiūros komitetą išaiškinti statutą, surengti suvažiavimą kuo anksčiau, tuo pačiu skelbiant pirmininko rinkimus“, – posėdyje pareiškė G.Landsbergis.

Jis teigė, kad jeigu nebus galima suorganizuoti pirmininko rinkimų anksčiau nei gegužę vyksiančiame eiliniame partijos suvažiavime, G.Landsbergis tikina sutinkantis atsistatydinti.

„Jeigu būtų sakančių, kad to padaryti negalima (...), esu pasirengęs atsistatydinti iš pirmininko pareigų, tol, kol būtų suorganizuoti rinkimai“, – tikino jis.

„Aš nebėgu nuo atsakomybės, tikrai dalyvausiu rinkimuose“, – pridūrė G.Landsbergis.

Po G.Landsbergio pareiškimo kalbėjęs vienas partijos lyderių Andrius Kubilius teigė, kad tos partijos pirmininkas yra išmintingas, nes kitu atveju „pusę metų po rinkimų nagrinėjame jų rezultatus“.

Kalbėdamas apie rinkimų rezultatus A.Kubilius teigė, kad rinkimų „nei labai laimėjome, nei labai pralaimėjome“. Jo teigimu, partijai rinkimuose nepasisekė dėl gyventojų nusivylimo ir skurdo. Reaguodamas į kritiką partijai, kad šį yra arogantiška, teigė, kad empatija problemų nepsrendžia.

„Kalbama apie empatiją, bet tai nesprendžia realių problemų, mes turime spręsti problemas“, – tikino A.Kubilius.

A.Kubilius teigia, kad konservatoriai turės padėti naujajai Vyriausybei, kad ši padėtų mažinti skurdą.

„Negalime alukti, kad skurstantys žmonės kada nors apsispręs ir mus išrinks. (...) Turime pasiekti, kad net ir dabartinė valdžia būtų efektyvesnė nei buvusi A.Butkevičiaus vyriausybė“, – sakė A.Kubilius.

Jis sakė, kad žiūri į siūlomą ministrų kabinetą teigiamai, tačiau nepritars populistiniams pasiūlymams.

V.Landsbergis nepritaria 

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis nepritaria savo anūko, partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio idėjai rengti pirmalaikius pirmininko rinkimus.

„Man tai netikėta ir neturėtų būti daroma taip, kaip jis pasiūlė. Mums turėtų rūpėti darbas – darbas Lietuvoje, Seime, kaip atsinaujinusi, pasipildžiusi jauna energija, didelė frakcija – antroji frakcija“, – partijos tarybos posėdyje šeštadienį sakė V.Landsbergis.

Anot jo, tarpusavio rietenos partijai nepadės: „Nėra taip svarbu ardytis tarpusavyje, kas mums nepadės dirbti kaip parlamentarams“.

Jo nuomone, jeigu būtų rengiami nauji partijos pirmininko rinkimai, taip būtų pripažįstamas katastrofiškas pralaimėjimas.

„Manau, kad tas katastrofiškas tariamas pralaimėjimas bus įtvirtintas – tikrai jie taip pralaimėjo, kad reikia keisti pirmininką. Mums nori tą primesti, nemanau, kad tam turime pasiduoti. Galbūt, kad jau iškėlė pasiūlymą pirmininkas daryti neeilinį suvažiavimą ir pasitikrinti, ar partija dėl tų kelių dešimčių tūkstančių balsų trūkumo, dviejų kėdžių Seime trūkumo tikrai turi eiti skelbti tokį pasitikrinimą“, – sakė V.Landsbergis.

Jis tikino abejojantis, ar toks sprendimas būtų naudingas.

„Aš nežinau, ar tai yra naudinga ta prasme, kad mes tartum pripažįstam tą požiūrį tokio didelio pralaimėjimo, kad net turime iš naujo rinkti naują partijos pirmininką. Tokiam požiūriui, kad patys jį paskelbtume, nematau pagrindo“, – sakė jis.

V.Landsbergis pasiūlė apklausti partijos skyrius, ar jie nori pagreitinto partijos suvažiavimo: „Tai yra dar vienas variantas – neskubėti su šios dienos sprendimu“.

G.Landsbergis šeštadienį partijos tarybos posėdyje pareiškė, kad reikia suorganizuoti partijos pirmininko rinkimus ne eiliniame partijos suvažiavime gegužę, o anksčiau. Jeigu tai nebus daroma, G.Landsbergis pažadėjo atsistatytdinti, kad būtų organizuojami nauji rinkimai, kuriuose jis pats dalyvautų.

Konservatorių pirmininko rinkimai gali įvykti vasarį

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimai gali įvykti vasarį, sako partijos priežiūros komiteto vadovas Valdas Benkunskas. Anot jo, tam, kad rinkimai vyktų greičiau nei paprastai vykdavo, partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio atsistatydinimo neprireiks.

„Jeigu mes turėdavome balandžio gale paprastai rinkimus ir tada gegužės mėnesį konferenciją, suvažiavimą, kur būdavo patvirtinami, tai dabar matome įstatus, kad gali paankstėti 2–2,5 mėnesio, tai apie vasario vidury gali būti tie tiesioginiai rinkimai“, – šeštadienį žurnalistams sakė V.Benkunskas.

Partijos Tarybos posėdyje G.Landsbergis pareiškė, kad reikia organizuoti rinkimus anksčiau nei gegužės mėnesį, o jeigu to nebūtų galima padaryti, tuomet jis atsistatydins, kad būtų galima iškart organizuoti rinkimus.

V.Benkusnaks teigia, kad nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja nauji partijos įstatai, kurie ir taip numato galimybe rinkimus organizuoti anksčiau, negu tai būdavo iki šiol – pusmetis po rinkimų.

„Ką mes nusprendėme, kad prezidiumas turbūt kitą savaitę susirinks ir parengs pirmininko rinkimų tvarką, tame tarpe su datomis. Pas mus pagal įstatus numatyta, kad skyriai turi iškelti, tam tikrą laiką skyriai susirinkimus turi organizuoti, turi būti palikta laiko kandidatų kampanijai ir panašiai, tai pagal visas procedūras tai galima daryti nelaukiant gegužės mėnesio“, – aiškino V.Benkunskas.

G.Landsbergis norą greičiau suorganizuoti pirmininko rinkimus, kuriuose pats žada dalyvauti, aiškina siekiu išsiaiškinti visos partijos požiūrį į Seimo rinkimus ir ar juo pasitikima toliau vadovauti partijai.

Populiariausi