Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.11 21:11

Prokuratūra ir STT atliko poėmius TV3 būstinėje

LRT.lt, DELFI.lt 2013.04.11 21:11

Panevėžio prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai trečiadienį atliko dokumentų poėmį TV3 televizijos būstinėje.  

Panevėžio prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai trečiadienį atliko dokumentų poėmį TV3 televizijos būstinėje.

Tai portalui LRT.lt ketvirtadienį patvirtino STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė. Ji neneigė, kad tyrimas pradėtas dėl galimo dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir kitų nusikalstamų veikų.

Kaip praneša naujienų agentūra BNS, kurią cituoja delfi.lt, TV3 taip pat patvirtino, jog Panevėžio prokuratūros ir STT pareigūnai televizijos būstinėje atliko procesinius veiksmus. TV3 komentare nurodo tai vertinanti „kaip spaudimo bei asmeninio keršto televizijai už kai kurias laidas priemonę“.

„Panevėžio prokuratūros ir STT pareigūnai Rimantas Vagrys ir Saulius Gimžauskas – tie patys, kurie TV3 laidose buvo kritikuojami dėl žmogaus teisių ir Lietuvos įstatymus pažeidžiančių darbo metodų, televizijos būstinėje atliko procesinius veiksmus.  Apie juos pareigūnai mums uždraudė viešai kalbėti, tad nelabai ką galime pasakyti,  tačiau operatyvinių ir procesinių priemonių taikymą  vertiname, kaip spaudimo bei asmeninio keršto televizijai už kai kurias laidas priemonę ir apie tai informavome prokuratūros bei valstybės vadovus“, – teigiama TV3 pranešime.

Tyrimą atlieka STT Panevėžio valdyba.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys teigia, kad dokumentai TV3 televizijoje paimti pradėjus visiškai naują ikiteisminį tyrimą.

„Šioje byloje įtarimai kol kas niekam nepareikšti“, – DELFI sakė jis.

Prokuroras kategoriškai paneigė TV3 atstovų viešai išplatintus teiginius, kad esą dokumentų paėmimu yra daromas spaudimas ar asmeniškai kerštaujama už kai kurias laidas.

„Tiesa pasakius, net nesuprantu tokio vertinimo – čia tikrai nėra jokio spaudimo ar asmeninio keršto“, – patikino jis.

R. Vagrys pabrėžė, kad tyrimas ką tik pradėtas, todėl bet koks informacijos viešinimas gali pakenkti jo tolesnei sėkmei.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi