Lietuvoje

2016.11.25 22:36

Santariškių klinikose duris atvėrė Karo medicinos mokymo ir treniravimo klasė

LRT.lt2016.11.25 22:36

Penktadienį duris atvėrė moderni Karo medicinos mokymo ir treniravimo klasė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Joje mokysis ir bus ruošiami ne tik karo medikai, bet ir sveikatos priežiūros specialistai, studentai ir rezidentai, siekiant teikti koordinuotą pagalbą karo, krizių, ekstremalių situacijų atvejais.

„Šiame centre tobulindami ir perduodami vieni kitiems savo medicinines žinias, patirtį kariškiai ir civiliai medikai mus dar labiau sustiprins, būsime labiau pasiruošę suteikti pagalbą netikėtomis akimirkomis“, – sveikindamas susirinkusiuosius į Mokymo klasės atidarymą sakė laikinai krašto apsaugos ministro pareigas einantis Juozas Olekas, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.

Ministras J. Olekas atkreipė dėmesį, kad „karių ir medikų bendromis pastangomis būsime pajėgūs užtikrinti reikalingą medicininę pagalbą esant ekstremaliai situacijai, karinio konflikto metu ir kasdieniniame gyvenime“.

„Santaros slėnis – tai vieta, kur į vieną kūną susijungia mokslas, medicina ir pažanga, todėl šiandien atidaryta Mokymo klasė yra natūrali mūsų klinikų ląstelė. Vėlu mokytis tuomet, kai įvyksta kokia nors nenumatyta situacija. Tikime, kad šioje klasėje bus apmokyta daug profesionalų, galinčių padėti Lietuvos gyventojams nelaimės atveju“, – kalbėjo VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

Vertinant geopolitinę situaciją, Karo medicinos mokymo centras plečia savo veiklą – bendradarbiaudamas su sveikatos apsaugos institucijomis rengia sveikatos priežiūros specialistus teikti medicininę paramą krizių, ekstremalių situacijų ir kovinių veiksmų metu. Tikimasi, kad tokia moderni klasė prisidės prie efektyvaus ir kokybiško Karo medicinos personalo, karo medicinos parengtojo ir aktyviojo rezervo, sveikatos priežiūros specialistų parengimo.  

Pagrindinės temos, kurių bus mokoma naujojoje klasėje – ūmios gyvybei pavojingos būklės, nesusijusios su trauma; traumų sukeltos ūmios gyvybei pavojingos būklės; cheminio, biologinio, radiologiniam branduolinio ginklo panaudojimo sukeltos ūmios būklės; ekstremalių situacijų, esant masiniam nukentėjusiųjų skaičiui, valdymas ir medicinos pagalbos organizavimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.