Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.25 21:59

Kovos su smurtu prieš moteris dieną Vilniaus Rotušė ir URM nušvito oranžine spalva

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Vilniaus Rotušė ir Užsienio reikalų ministerijos pastatas nušvito oranžine spalva. Tai – 16 dienų truksiančios kampanijos pradžia.

Smurtas prieš moteris yra aktuali problema visoje Europos Sąjungoje. Tokia situacija yra ir Lietuvoje, kur 35 proc. moterų yra patyrusios fizinį ar seksualinį smurtą.

Nukentėjusiosioms pagalbą jau nuo 2012 m. visoje Lietuvoje teikia specializuotos pagalbos centrai – kiekvienoje savivaldybėje galima gauti konsultavimo, teisinę ir psichologinę pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims.

Oranžine spalva nušvito žymūs statiniai

Tuo pačiu metu nušvito Vilniaus rotušė, Europos Parlamentas ir Europos išorės veiksmų tarnyba Briuselyje, kiti žymūs statiniai pasaulio sostinėse.

Lietuvos diplomatija nuosekliai remia ir prisideda apie pasaulio pastangų panaikinti smurtą prieš moteris ir mergaites, rašoma URM pranešime žiniasklaidai.

Rytoj Briuselyje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, įvyks diskusija dėl smurto prieš moteris ekonominių kaštų. Tai bus tęsinys renginio, kurį Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijavo kartu su Čilės kolege šių metų rugsėjo 22 d. aukščiausio lygio Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos savaitės metu. Tuomet ši tema sulaukė ypač didelio kitų valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovų, jų delegacijų susidomėjimo.

Šiemet Lietuvos diplomatai aktyviu lobizmu prisidėjo prie Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorės, profesorės Dalios Leinartės perrinkimo Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto nare antrai kadencijai nuo 2017 m. pradžios. Prof. D. Leinartė vykdo komiteto vicepirmininkės pareigas.

Šį rudenį Lietuva prisijungė prie Ispanijos iniciatyva suburto globalios moterų, taikos ir saugumo darbotvarkės tinklo, kurio nariai yra įsipareigoję įgyvendinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją Nr. 1325 (2000) ir ją papildžiusias kitas septynias, kurios ragina šalis aktyviau įtraukti moteris į visas konfliktų sprendimo stadijas – prevenciją, derybas, susitarimų priežiūrą ir taikos palaikymą. Kita svarbi darbotvarkės užduotis – užkirsti galimybes smurtui prieš moteris reikštis kaip ginkluoto konflikto įrankiui. Kitais metais bus atnaujintas 2011 m. Lietuvos veiksmų įgyvendinant šią darbotvarkę planas.

Kitais metais Lietuva taip pat pradės rinkiminę kampaniją dėl vietos Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje 2022–2024 metais. Smurto prieš moteris problemai Lietuva skirs išskirtinį dėmesį rinkimų agitacijos ir būsimos narystės metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi