Lietuvoje

2021.12.03 15:46

Snygis smogė kaimams: pamokos nevyko, slaugytojos žmones skiepijo prie žvakių

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.03 15:46

Dėl snygio dalis kaimų liko be elektros. Šiaulių rajone dirbti negalėjo ambulatorijos, ugdymo įstaigos. Nutrūkus elektros tiekimui dalis kaimų gyventojų liko ir be šildymo bei vandens.

Meškuičių gimnazijoje pamokos penktadienį nevyko. Dingus elektrai tėvų prašyta vaikų į ugdymo įstaigas neleisti.

Be elektros mokykla nebegalėjo užtikrinti higienos reikalavimų.

Žinios. Naujos taisyklės: nustačius ar įtariant omikron atmainą, izoliuotis 10 d. turės visi kontaktavusieji

„Neveikia kompiuteriai, nėra interneto, tai mažiausia būtų blogybė. Nėra vandens, neveikia tualetai, neveikia šildymas, neveikia valgykla“, – konstatuoja Meškuičių gimnazijos direktorius Algirdas Kontrimas.

Darbas strigo ir ambulatorijose. Slaugytojos ryte žmones skiepijo prie žvakių.

„Vyksta skiepai, negalim suvesti į e.sveikatą duomenų. Negalim ligonių registruoti, konsultuoti nuotoliniu būdu, daug bėdų“, – sako bendruomenės slaugytoja Audronė Remeikienė.

Be elektros liko ir Kužiai. Vietos verslininkas pasakoja patyręs nemenkų nuostolių. Elektra jo parduotuvėse šią savaitę dingsta jau antrą kartą.

„Nebeveikė nei šildymai, nei šaldymai, viskas, kam reikia elektros. Atsirado elektra po 8-ių kažkur. Neįsijungė viename iš kompiuterių internetas, pasirodo, sudegė nuo elektros šuolių blokelis, kvietėm specialistus. Paskui nė vienas iš dujinių pečių nepasileido“, – pasakoja parduotuvių savininkas Kęstutis Petrauskas.

Šiaulių rajone paryčiais be elektros buvo per 2000 vartotojų.

„Sudėtinga, ypač vaikams, su mokslais, viskuom. Mokykla nedirba“, – sako viena pašnekovių.

„Atsibudom, nebebuvo elektros. Ir ką. Viskas ant elektros. Nei vandens, nieko, jokių patogumų. Ką darėm – žvakes kūrėm“, – teigia kita pašnekovė.

Tiekėjai sako, kad elektra dingo dėl lūžtančių medžių šakų, gausaus šlapio sniego.

„Linijos nuo sniego apšąla ir nulinksta. Jos pasiliečia nuo vėjo arba nulinkusios nebegali atlikti savo darbo. Tai tikrai yra būtent šita pavojingiausia zona, kai yra ne visai didelis šaltis, mažas minusas, mišrus šlapias sniegas itin kenksmingas elektros tinklo darbui“, – teigia ESO atstovas Paulius Kalmantas.

Elektros tiekimą žadėta atkurti iki penktadienio vakaro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt