Lietuvoje

2021.12.04 07:00

Apklausa rodo dar ūgtelėjusį pasitikėjimą pasieniečiais ir smunkantį prielankumą Bažnyčiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.04 07:00

Valstybės sienos apsaugos tarnyba pasiekė aukščiausius palankaus vertinimo rodiklius „Vilmorus“ atliekamų apklausų istorijoje, tuo tarpu Bažnyčia – žemiausius. Tai rodo „Lietuvos ryto“ užsakymu atlikti ir šeštadienį paskelbti šios visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės apklausų rezultatai.

Kaip LRT RADIJUI sakė „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys, tarp nekintančių bendrųjų tendencijų išsiskiria du skaičiai, vieną kurių galima pavadinti rekordiniu, kitą – „antirekordiniu“.

„Rekordas yra pasieniečių – šia institucija pasitiki 54 proc., tai yra aukščiausias jų rezultatas, kiek mes matuojame. Be jokios abejonės, tai susiję su sienos apsauga ir ką mes matome, tai jų pasiaukojamą, sudėtingą, reikalingą darbą. Jie yra tarp penkių geriausiai vertinamų (institucijų): ugniagesiai gelbėtojai, kariuomenė, policija, „Sodra“ ir pasienis“, – sakė V. Gaidys.

Mažiausiai Lietuvoje iš institucijų pasitikima partijomis, Seimu, Vyriausybe, teismais, taip pat per pastaruosius metus reitinguose smuktelėjusia žiniasklaida. Tendencingą kryptį V. Gaidys pažymi ir kalbėdamas apie Bažnyčią.

„Bažnyčios reitingas – 46,8 proc. – yra mažiausias per matavimo laikotarpį. Ne dėl to, kad kas nors įvyko, tiesiog yra tokia tendencija – kažkada turėjo labai daug, dabar mažėja, galbūt tai susiję ne tiek su tikėjimo reikalais, o požiūriu į biurokratinius dalykus, į hierarchiją“, – komentavo sociologas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt