Lietuvoje

2021.12.04 07:00

Apklausa: populiariausiu politiku lieka Nausėda, pirmoji už jo – Blinkevičiūtė, kurios reitingas nebekyla

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.04 07:00

Populiariausiu Lietuvos politiku lieka prezidentas Gitanas Nausėda, pirmoji už jo – Vilija Blinkevičiūtė, vis dėlto pastarosios reitingas visuomenės nuomonės apklausose nustojo kilti į viršų, sako naujausią iš jų, „Lietuvos ryto“ užsakymu atliktą bendrovės „Vilmorus“, komentuojantis sociologas Vladas Gaidys.

„Politikų eiliškumas irgi nepasikeitė – pirmas yra G. Nausėda, jo reitingai buvo susvyravę ir pradėję mažėti, bet dabar jis vėl pasireiškė kaip prezidentas. Tai, ko žmonės ir laukia – susitinka, kviečia, lankėsi jis Glazge, atvažiavo iš NATO, iš Europos Sąjungos. Aktyvus prezidentas, matyt, ir virš 50-ies procentų“, – LRT RADIJUI sakė „Vilmorus“ direktorius V. Gaidys.

Ministrų kabinete daugiau teigiamų negu neigiamų įvertinimų, apklausos duomenimis, sulaukia tik du ministrai, abu priklausantys konservatorių partijai – krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas bei socialinės apsaugos ir darbo sritį kuruojanti Monika Navickienė.

„Antroje vietoje – Blinkevičiūtė, ji nesiekia 50-ies procentų ir jos reitingas po truputį blanksta, lyginant su gegužės mėnesiu, bet ji vis dar antroje vietoje. Ir kiti (politikai) lieka tie patys – Visvaldas Matijošaitis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Arvydas Anušauskas, Ingrida Šimonytė, Agnė Bilotaitė, Monika Navickienė. Tik du ministrai yra su teigiamu ženklu – krašto apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Jeigu žiūrėti, kas buvo prieš ketverius metus, su pliusais buvo daugiau, kokie aštuoni ministrai, tiesiog šis ministrų kabinetas turi daugiau problemų, bent tris aiškias – pasienis, skiepijimasis ir kai kurios, pavadinkime, su laisvėmis susietos problemomis“, – kalbėjo V. Gaidys.

Tuo tarpu kai kurių ministrų atžvilgiu vyraujanti neigiama nuomonė nekinta.

„Yra politikai, apie kurių antireitingus galima kalbėti: Aušrinė Armonaitė, kurią vertina neigiamai 63,5 proc., Gabrielius Landsbergis, tradiciškai žemus turi Valdemaras Tomaševskis, nors tai netrukdo jo politiniam gyvenimui, neigiamą reitingą turi Arūnas Dulkys“, – sakė „Vilmorus“ vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt