Lietuvoje

2021.12.03 14:43

Į protestą susirinko „Basi tėčiai“: prašo panaikinti „vaikų segregavimą“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.03 14:43

Prie prezidentūros penktadienį surengtas protestas prieš galimybių pasą vaikams nuo 12-os metų. Protestuotojai, pasivadinę „Basais tėčiais“, išreiškė solidarumą anksčiau dėl to paties protestavusioms mamoms. 

Prezidentas teigia, kad vaikų nuo 5-erių metų skiepijimą bei galimybių paso taikymą vaikams nuo 12 metų pirmadienį aptars su premjere Ingrida Šimonyte. Pasak ekspertų, vaikų skiepijimas gali padėti išvengti COVID-19 šioje amžiaus grupėje, nes joje taip pat pasitaiko sunkių atvejų, kurie reikalauja gydymo ligoninėje, galimos ir komplikacijos.

Vienas atėjusiųjų protestuoti teigė, kad siekiama šalies vadovui parodyti, jog jis turi imtis veiksmų, protestuotojai prašo panaikinti „vaikų segregavimą“.

„Būsim 15 tėčių ir stovėsim basom, parodydami solidarumą mamoms, jų pradėtai kovai dėl vaikų. Parodysim prezidentui, tuo pasakysim, kad jis turi kažką daryt, kas reikalinga, ko prašo mamos ir kad ta kova nėra tik tai dėl to, kad kovot, bet mums reikia rezultato – nutarimai dėl vaikų segregavimo būtų panaikinti“, – sako vienas kalbintųjų.

„Aš tai dėl vaikų, matot, atvažiavau, dėl vaikų, dėl mokyklos, nes pirmiausia buvo skiepijami vyresni, paskiau jau prasidėjo nuo 16, dabar nuo 12, jau gauname žinutę iš žiniasklaidos, kad jau ir nuo 5-ių“, – apie atėjimo į protestas priežastis sakė kitas kalbintas vyras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt