Lietuvoje

2016.11.25 22:17

L. Linkevičius BBC „Hardtalk“: Rusija plauna smegenis visai Europai

LRT.lt, BNS 2016.11.25 22:17

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius davė interviu britų nacionalinio transliuotojo laidai „Hardtalk“. Joje jis pabrėžė, kad Rusija plauna smegenis visai Europai.

„Dabar nereikia naudoti artilerijos, dabar galima užsiimti smegenų plovimu“, – sakė L. Linkevičius. 

Pasak jo, tokie metodai buvo naudojami ir prieš aneksuojant Krymą ir tai yra galingas ginklas. O smegenų plovimas, kaip sakė ministras, vyksta ir Jungtinėje Karalystėje, ir Prancūzijoje, ir bet kurioje Europos šalyje. 

Kaip to įrodymą L. Linkevičius paminėjo Europos negalėjimą atlikti kai kurių veiksmų ar išsakyti aštresnių minčių, nes tuo esą gali provokuoti Rusiją. 

„Nieko nedarymas yra provokacija“, – pabrėžė L. Linkevičius. 

Kalbėdamas apie Rusijos teiginius, jog ši pasieniuose karinę techniką perkelia tik dėl to, nes taip saugosi nuo agresyvios NATO plėtros, L. Linkevičius tikino, kad Rusija sėkmingai naudoja propagandą, apversdama situaciją.

„Tai puikus jų propagandos triukas, jie jį nuolat naudoja. Jie yra gabūs, apverčiant situaciją, apkaltinant kitus tuo, ką jie patys daro. Tai gan gerai veikia“, – teigė ministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad Rusija NATO pasienyje turi daugiau karių ir daug dažniau organizuoja karines pratybas.

D. Trumpo kritika NATO yra pagrįsta

Išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo dar rinkimų kampanijos metu išsakyta kritika NATO yra pagrįsta, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras. Jis pripažįsta, kad nepakankamas išlaidų gynybai skyrimas yra problema aljanse.

Ministras BBC laidoje „Hardtalk“ teigė, kad verslininkas, sužinojęs, jog 70 proc. aljanso sąskaitų apmoka JAV, turėjo būti nepatenkintas.

„Aš galiu įsivaizduoti – verslininkas D. Trumpas buvo supažindintas su NATO, nes jis nėra labai įsitraukęs į užsienio politiką ir tai nebuvo didelė jo kampanijos dalis. Jis buvo supažindintas, kaip veikia NATO ir informuotas, kad 70 proc. NATO sąskaitų apmoka JAV. Žinoma, jis nebuvo patenkintas, žinoma, jis kritikavo. (...) Galbūt tai buvo padaryta gan aštriu būdu, bet jis teisus“ – penktadienį transliuotoje BBC laidoje „Hardtalk“ teigė L. Linkevičius.

Tačiau ministras teigė, kad reikia sulaukti, kol kitąmet pradės dirbti D. Trumpo komanda ir tuomet vertinti, kaip JAV elgsis užsienio politikoje bei NATO, o iš priešrinkiminių kalbų nuomonės nederėtų susidaryti. Be to, jo nuomone, sunku įsivaizduoti, kad Jungtinės Valstijos netęstų savo dabartinės politikos.

„Negaliu įsivaizduoti, kad nebus tęstinumo JAV politikoje, paprasčiausiai negaliu to įsivaizduoti“, – tikino L. Linkevičius.

D. Trumpas rinkimų kampanijos metu teigė, kad „NATO yra nefunkcionali struktūra“. Jis kritikavo nepakankamą sąjungininkų indėlį NATO, kvestionavo kolektyvinės gynybos principą apskritai. Kita vertus, tos pačios rinkiminės kampanijos metu D. Trumpas taip pat užsiminė, jog JAV ir toliau gerbs įsipareigojimus NATO, tarp jų ir Baltijos šalių gynybos užtikrinimą.