Lietuvoje

2016.11.25 19:05

Rektoriai sutarė didinti stojamąjį balą į aukštąsias mokyklas

BNS2016.11.25 19:05

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje penktadienį priimtas sprendimas padidinti stojamąjį balą. Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje penktadienį priimtas sprendimas padidinti stojamąjį balą.

Universitetuose minimalus balas pakils nuo 2 iki 2,5, kolegijose – nuo 1,4 iki 1,8 balo, BNS pranešė Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).

Pasak LURK prezidento, VGTU rektoriaus Alfonso Daniūno, didesni reikalavimai stojantiesiems – dar vienas žingsnis siekiant geresnės studijų kokybės ir aukštosios mokyklos diplomo prestižo. Stojamasis balas didinamas nuosekliai antrus metus iš eilės ir tai yra vienas iš įrankių pakelti stojančiųjų motyvaciją ir žinių lygį, teigiama pranešime.

Švietimo ir mokslo ministerija Valstybės pažangos tarybai yra pateikusi siūlymus, kad stojamasis balas į universitetus būtų ne mažesnis kaip 3, į kolegijas – ne mažesnis kaip 2.

Aukštųjų mokyklų vadovai yra sutarę didinti slenkstį stojantiems į aukštąsias mokyklas, taip siekiant gerinti studijų kokybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.