Lietuvoje

2021.12.03 13:53

Vyriausybė pritarė: mokslo tyrimų finansavimo aruodas didinamas 20 mln. eurų

LRT.lt2021.12.03 13:53

 “Vyriausybė, persvarsčiusi kitų metų valstybės biudžetą, atsižvelgė į mano prašymą padidinti finansavimą mokslo sričiai. Asignavimai iš valstybės biudžeto mokslui ir studijoms kitais metais augs apie 97 mln. Eur (MTEP sričiai – 44,3 mln. Eur)“, – skelbia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Penktadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam ir patobulintam 2022 metų valstybės biudžeto projektui. Investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) iš valstybės biudžeto per metus išaugs beveik trečdaliu. Lyginant su pirminiu siūlymu, finansavimas MTEP papildomai didinamas 20 mln. eurų.

“Daug ir ilgai derėjomės, kad valstybė didintų investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Už papildomas lėšas numatoma plėsti doktorantūros vietas ir podoktorantūros stažuotes, studentų mokslines veiklas, didinti bazinį MTEP finansavimą bei investuoti į tyrimus, nukreiptus į visuomenei aktualių sprendimų paiešką. Tai didžiulis įsipareigojimas visai mokslo bendruomenei.

Vyriausybė puikiai supranta investicijų į mokslo svarbą, todėl pritarta reikšmingam finansavimo didinimui“, – skelbia J. Šiugždinienė.

Amot jos, šie pokyčiai atitinka ir susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030 m.) užfiksuotus parlamentinių partijų įsipareigojimus. Jame partijos įsipareigojo palaikyti atitinkamus sprendimus, reikalingus tvariam, tolygiam finansavimui užtikrinti.

Vienas įsipareigojimų sako, kad nuo 2022 metų valstybės finansavimui, 2030 metų pabaigoje valstybės biudžeto asignavimai MTEP veiklai aukštajame moksle ir valdžios sektoriuje siekia ne mažiau kaip 1 proc. BVP (2018 m. reikšmė – 0,3 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt