Lietuvoje

2021.12.03 12:31

Trečią vakcinos nuo COVID-19 dozę gavęs Nausėda: galimybių pasas vaikams kelia papildomų iššūkių ir problemų

atnaujinta 13.01
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.12.03 12:31

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasiskiepijo sustiprinančia vakcinos nuo COVID-19 doze. Trečiąjį skiepą šalies vadovas gavo atvykęs į Šalčininkus.

„Jau du kartus įveikus, trečias tikrai nepavojingas“, – paklaustas ar nesibaimina prieš skiepijimą sakė prezidentas.

Portalas LRT.lt primena, kad pirmąjį skiepą nuo koronaviruso šalies vadovas gavo kovą – tuomet G. Nausėda buvo suleista „AstraZeneca“ vakcina.

Nausėda pasiskiepijo trečia vakcinos nuo COVID-19 doze

Trečiąjį skiepą prezidentas pasirinko gauti vizito Šalčininkuose metu. Būtent šis rajonas vis dar išlieka mažiausiai gyventojų paskiepijusiu rajonu. Penktadienio duomenimis, čia pasiskiepijo 44,1 proc. gyventojų.

Geriausią skiepijimo rodiklį demonstruoja Neringos savivaldybė, kur paskiepyta daugiau nei 95 proc. gyventojų.

„Atvažiavau susitikti su merais ir pakeliui pasiskiepijau“, – sakė G. Nausėda. Su merais jis sakė aptaręs sveikatos apsaugos ir švietimo reformas.

„Norisi padrąsinti. Kadangi Šalčininkų rajonas, kaip ir kiti Vilniaus regiono rajonai, nusileidžia kol kas žemiau Lietuvos vidurkio. Žmonės turi ir baimių, ir skepsio, ir kartais pasiduoda tam tikriems gajiems mitams.

Dėl to pasirinkome Šalčininkus – kad parodytume, jog viskas yra tvarkoje, kad skiepai yra gerai, kad skiepai suteikia tam tikrą net ir psichologinę ramybę. Man tenka daug bendrauti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, važiuoti, bendrauti, susitikti su žmonėmis. Tiek po pirmo, tiek po antro, tiek ir po trečio skiepo jausiuosi saugesniu“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda sakė, kad pirmieji du skiepai padėjo jam kol kas išvengti užsikrėtimo koronavirusu, tad šalies vadovas sakė besitikintis, kad ir trečiasis skiepas padės toliau stiprinti imunitetą.

Paklaustas, kada pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketina pasiskiepyti sustiprinančia COVID-19 skiepo doze, G. Nausėda sakė, kad kol kas nėra suėjęs terminas, kada ji galėtų trečiąją vakcinos dozę gauti.

Trečiąją COVID-19 vakcinos dozę Šalčininkuose gavęs Nausėda: norisi padrąsinti

„Apie tai mes, turbūt, pranešime atskirai. Viešumas, nežinau, kiek... Tai yra jūsų poreikis, šiandien jūs to viešumo norite. Ar pirmosios ponios skiepijimasis taip pat pritrauks tokį dėmesį, nesiimsiu prognozuoti.

Bet kuriuo atveju, Diana yra pasiskiepijusi jau dvejomis dozėmis, jaučiasi gerai. Taip pat išvengė susirgimo“, – komentavo prezidentas.

Paklaustas apie vaikų nuo 5 metų skiepijimą bei galimybių paso taikymą vaikams nuo 12 metų, prezidentas teigė norintis pastarąjį klausimą dar aptarti su premjere Ingrida Šimonyte, tai ketinama padaryti pirmadienį.

„Iš tikrųjų, galimybių pasas vaikams kelia papildomų iššūkių ir problemų. Todėl norėtųsi išgirsti artikuliuotus atsakymus, kuo jis galėtų būti naudingas, kai mes kalbame apie šią amžiaus grupę.

Šiuo metu Konstitucinis Teismas yra priėmęs grupės Seimo narių kreipimąsi, taigi, galimybių pasą, kaip tokį, tam tikras jos nuostatas, kvestionuos dėl atitikimo Konstitucijai. Manau, kad tai yra gerai. Mes įvertinsime teisinius aspektus ir žinosime ateityje, ar yra nesuderinamumo su Konstitucija, ar ne“, – sakė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt