Lietuvoje

2021.12.03 11:58

Seimo narė apie mokyklinius autobusiukus: jie netinka neįgaliems vaikams, tokių priemonių pirkimai negali diskriminuoti

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.12.03 11:58

Mokinius iki mokyklų vežantys geltonieji autobusiukai nėra tinkami neįgaliems vaikams. Į šią problemą dėmesį atkreipė Seimo narė laisvininkė Monika Ošmianskienė.

Kaip paaiškino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, autobusiukai yra tokie, kurie gali būti pakeičiami taip, kad tiktų ir specialiųjų poreikių vaikams. Ateityje, anot ministrės, bus įsigyjamos brangesnės, bet išsyk tinkamos visiems mokiniams pavėžėjimo priemonės. Tačiau, sakė ministrė, dėl didelės kainos jų bus galima nupirkti mažiau.

„Kalbant apie didesnes mokyklas ir prieinamumą kiekvienam vaikui, susisiekimas yra esminė grandis. Ministerijos iki šiol perkami autobusiukai nėra visavertiškai prieinami vaikams su negalia. Norėčiau prašyti ir atkreipti dėmesį, kad nebebūtų perkami tokie autobusiukai“, – per Seimo Ateities komiteto posėdį kalbėjo parlamentarė M. Ošmianskienė.

LRT.lt Seimo narė sakė, kad pirkimai negali būti vykdomi, jei neužtikrina nediskrimanicinių sąlygų.

Ministrė J. Šiugždinienė pabrėžė, kad savivaldybės turi galimybę pritaikyti turimas transporto priemones ir negalios ištiktiems mokiniams.

„Tie autobusiukai, kurie buvo pirkti pavasarį, turi galimybę būti pritaikyti įvairių poreikių vaikams, tačiau, kaip ir sakote, jie nėra tam pritaikyti iškart, gamykliniu principu. Prašėme visų savivaldybių ir klausėme, kiek tai kainuotų, kad juos pritaikytų. Jei gerai pamenu, patys
finansavome pritaikymą“, – sakė ministrė.

J. Šiugždinienė sakė, kad ateityje bus perkami elektriniai arba hibridiniai autobusiukai.

„Nebepirksime dyzelinių. Aišku, tai labai brangiai kainuos, galėsime kur kas mažiau nupirkti, bet esame įsipareigoję žaliai darbotvarkei. Taip pat pirksime pritaikytus įvairių poreikių vaikams“, – patikino J. Šiugždinienė.

ŠMSM autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Iki šių mokslo metų iš viso jau nupirkti 1232 geltonieji autobusai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt