Lietuvoje

2021.12.03 11:14

STT direktorius Bartkus išrinktas antikorupcinių institucijų tinklo vadovu

Milena Andrukaitytė, BNS2021.12.03 11:14

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus išrinktas antikorupcinių institucijų tinklo Europos partneriai prieš korupciją ir Europos Sąjungos (ES) kovos su korupcija kontaktinių institucijų tinklo (EPAC/EACN) valdybos prezidentu.

„Europos partneriai sutinka, kad korupcija išlieka viena iš grėsmių nacionaliniam saugumui, o veiksmingai kovai su ja reikalingas sisteminis atsakas ir reikšminga vieta tarp valstybės prioritetų“, – sako naujasis EPAC/EACN prezidentas Ž. Bartkus.

„Tikiu, kad bendromis pastangomis galėsime susitarti dėl strateginių visos Europos tikslų kovos su korupcija srityje ir kryptingai veikti siekiant dar aukštesnių skaidrumo standartų“, – teigia jis.

STT vadovas į šias pareigas buvo išrinktas trečiadienį ir ketvirtadienį pirmą kartą Vilniuje vykusioje EPAC/EACN metinėje konferencijoje ir Generalinėje asamblėjoje, kurioje buvo išrinkta nauja valdyba.

Renginyje Vilniuje ir nuotoliniu būdu dalyvavo apie 120 dalyvių iš 54 institucijų ir 29 užsienio valstybių – Prancūzijos, Belgijos, Liuksemburgo, Ispanijos, Austrijos, Švedijos, Danijos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Ukrainos ir kt., pranešė STT.

EPAC/EACN veikloje iš viso dalyvauja 100 antikorupcinių ir policijos priežiūros institucijų iš 38 Europos šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt