Lietuvoje

2021.12.03 09:17

Skaudi nelaimė Klaipėdoje: socialinių paslaugų centre rasta mirusi naujagimė, mama jos neaugino

atnaujinta 11.50
LRT.lt, BNS, Radvilė Rumšienė2021.12.03 09:17

Klaipėdos policija praneša, kad ketvirtadienį 16.20 val. Klaipėdoje, socialinių paslaugų centre, buvo rastas mirusios 2021 m. gimusios mergaitės kūnas. Pranešama, kad sunkiai sirgusio kūdikio mama neaugino.

Kaip skelbiama rastas kūnas be išorinių smurto žymių.

Policija teigia, kad pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Naujienų agentūra BNS skelbia, kad mergaitė buvo globojama socialinių paslaugų centre „Danė“.

Centro vadovė Ramutė Girinskienė aiškino, kad mergaitė turėjo sunkią negalią ir į įstaigą buvo vaiko teisių specialistų atvežta iš ligoninės Kaune.

Mergaitės mama – 19-metė klaipėdietė, centre apgyvendinta dukra ji nesidomėjo.

R. Girinskienė situaciją LRT komentuoti atsisakė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Ilma Skuodienė teigė, kad mergaitė turėjo didelių sveikatos problemų.

„Vaiko mirtis visuomet yra labai skaudus ir jautrus įvykis, sukrečiantis visuomenę. Ne išimtis yra ir ši situacija. Gaila labai, bet vaikutis labai sirgo – gimė su patologinėmis problemomis. Ir jis buvo tikrai ilgą laiką gydomas klinikose, gydytojai stengėsi padėti, bet situacija yra tokia, kokia yra“, – dėstė I. Skuodienė.

I. Skuodienė negalėjo atsakyti, ar tarnybai mažylės šeima buvo žinoma, tačiau pastebėjo, kad moteris šiuo metu vaiko neaugino.

„Vaikutis sirgo, turėjo rimtų sveikatos problemų ir medicininės paslaugos buvo teikiamos socialinių paslaugų centre. Svarbu pasakyti, kad tai yra kūdikis ir tikrai gimė jis su sunkiais sveikatos sutrikimais. Mama atsisakė, bet pagalba mamai buvo teikta“, – sakė I. Skuodienė.

Mergaitė buvo pirmasis moters vaikas.

Nuo gimimo iki šio pirmadienio kūdikis buvo gydomas Kauno klinikose, gydytojai stengėsi padėti, tačiau nežadėjo, kad vaikas išgyvens.

I. Skuodienė akcentavo, kad mergaitei daug laiko praleidus Kaune esančioje ligoninėje, kur buvo teikiama visa reikalinga pagalba, galų gale buvo nuspręsta mergaitės globą steigti uostamiestyje įsikūrusiame socialinių paslaugų centre, kur buvo teikiama ir medicininė priežiūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt