Lietuvoje

2016.11.25 12:14

R. Karoblis palaiko visuotinio šaukimo idėją

ELTA2016.11.25 12:14

Kandidatas į krašto apsaugos ministrus Raimundas Karoblis sakosi palaikantis visuotinio karinio šaukimo idėją ir teigia, kad 2 procentų nuo BVP skyrimas gynybai nėra riba, bet prieš tai reikia užtikrinti skaidrų ir efektyvų dabar krašto apsaugai skirtų lėšų naudojimą.

Po susitikimo su prezidente, R. Karoblis teigė, kad KAM turi užtikrinti kariuomenės stiprybę, o įvairūs skandalai neturi mesti šešėlio ant šios struktūros nei visuomenės, nei sąjungininkų akyse.

Kandidatas į ministrus taip pat sakėsi palaikantis visuotinio šaukimo idėją, tačiau būtina vykdyti diskusijas, kada ir kokiais būdais prie tokios kariuomenės galėtų būti pereita.

R. Karoblis iki šiol eina užsienio reikalų viceministro pareigas, o Užsienio reikalų ministerijoje dirbo nuo 1994 m. Per savo diplomatinę karjerą dirbo Lietuvos misijoje Jungtinėse Tautose, Pasaulio prekybos organizacijoje, taip pat buvo nuolatiniu Lietuvos ambasadoriumi Europos Sąjungoje. Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai, buvo pagrindinis šio proceso koordinatorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.